Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
Forum
 Pion Gier Bitewnych > Forum ogólne K-61
        WFB jedyny wybór, czy tylko przyzwyczajenie?
WFB jedyny wybór, czy tylko przyzwyczajenie?
Autor Post
26.04.2008 20:15

Użytkownik jest offline Romendakil
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 7
Kot
 0
Na większości for tematycznych jako jedyny przykład wargamingu fantasy pojawia się WFB. Pozostałe znane systemy bitewne uznawane są za skirmiszowe.
Czy jednak jest tak na pewno?
Na stronach angielskich można czasem znaleźć zasady innych systemów, co więc sprawia, że są one całkowicie niepopularne w środowisku?
Czy to tylko przyzwyczajenie do hero hammera, czy jest w tym jakaś głębia której nie dostrzegam?

Zachęcam do dyskusji i podzielenia się swoimi przemyśleniami:).

Aby nie być gołosłownym i dostarczyć trochę pożywki do dyskusji podaję kilka stron jakie udało mi się znaleźć:
[War of the realms] - [URL]www.fantasywargaming.co.uk[/URL]
[Fantasy Warriors] - http://www.grenadier.it/fantasy-warrio...ruleset.php#sheets


______________________
Szukam w Krakowie przeciwnika do testowania Kings of War
29.04.2008 11:21

Użytkownik jest offline Wiewiór
Kontradmirał
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 2699
Stara Gwardia
 0
Cóż, pewnie podłożem do tego jest fakt, że Warhammer ma już 25 lat i jest najstarszym systemem figurkowym. Świetna mechanika, tysiące miniaturek, sztab ludzi, ogromna reklama i worek pieniędzy - to niewątpliwie czyni WFB najpopularniejszym systemem. Tym niemniej, nie lekceważyłbym również innych.

LotR - cóż, wygaśnięcie tej gierki było równie szybkie jak jej eksplozja. Przy okazji filmu mądrzy ludzie z GW wydali strategię, zbili na niej trochę kasy, bo czeredy młodocianych fantastów po wyjściu z kina zobaczywszy miniaturki ich ulubionych bohaterów naciągnęli rodziców i interes się kręcił. A dziś - nie ma filmu, nie ma gry.

WH: 40 000 - gra zawsze była niszowa. Początkowo była tylko dodatkiem do WFB dla tych, których nie do końca kręcił klimat fantasy, a bardziej skłaniali się do S-F. Z biegiem czasu, graczy zrbiło się więcej, ale ich liczba chyba nie przekroczy nigdy "standardowych" warmłotkowców.

Mordheim, Inkwizytor, Gorkamorka etc. - już w założeniu Mordek i inne gierki skirmishowe miały być przeznaczone dla wąskiego grona ludzi. I tak jest do dzisiaj - w Mordka grywa się jeszcze w Krakowie, ostatnio w Warszawie. Liczba graczy pewnie nie przekroczy kilkuset, ale jakoś się to kręci. Co jakiś czas ktoś wypuszcza do Internetu autorskie zasady; raz, dwa (teraz może będzie to częściej) w roku jakiś turniej i tyle.

Mein Panzer, Konfrontacja, AT-43 - w sumie są to jedyne gierki, jakie mi przychodzą na myśl, które liczą się bardziej niż w zasięgu regionalnym. I jako jedyne nie ssą w jakiś sposób z WFB. Może to jest źródłem ich rosnącego zainteresowania (mowa o Konfrontacji i AT-43, MP zawsze był bardzo niszowy i przeznaczony dla modelarzy, którzy chcieli od swojego hobby "czegoś więcej").


______________________
http://questforbest.pl/
29.04.2008 18:35

Użytkownik jest offline Romendakil
Szeregowy
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 7
Kot
 0
Wśród systemów, które wymieniłeś nie ma jednak ani jednego systemu oddającego walkę całych armii w realiach fantasy. Tutaj jedyną alternatywą dla WFB są systemy niszowe, o których mało kto słyszał, a ci którzy słyszeli i tak nie grają, gdyż dużo łatwiej jest znaleźć gracza WFB niż kogoś kto chciałby chociaż spróbować innego systemu.

Mam wrażenie, że gra która w domyśle miała być grą dla hobbistów stała się sportem.
Ilu z grających w WFB rozegrało coś więcej niż Pitched Battle? Nawet kampanie panów z GW są jak dla mnie niczym innym jak tylko ciągiem kilku Pitched Battle.


______________________
Szukam w Krakowie przeciwnika do testowania Kings of War
Skocz do:
 
Forum
 Pion Gier Bitewnych > Forum ogólne K-61
        WFB jedyny wybór, czy tylko przyzwyczajenie?