Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Witaj, Rekrucie! Witamy serdecznie na naszym forum. Musisz się zarejestrować, by móc korzystać z forum. Jeżeli jesteś już zarejestrowany biegnij się zameldować!
Pseudonim Zapisz login
Hasło
   
Forum
 Pion Historyczny > Forum ogólne K-39
        Neron - czy Sienkiewicz mówił prawde?
Neron - czy Sienkiewicz mówił prawde?
Autor Post
24.10.2007 20:47

Użytkownik jest offline dark kaczuszka
Komandor
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 1738
Weteran
 0
Neron. Dzięki Sienkiewiczowi wiemy że był:
- Chory psychicznie
- Zlepkiem najgorszych cech tyrnana (nie miał prudencja,clemencja,justicja i sofrozyne:P)
- Zafascynowany własną kulawą sztuką
- Spalił Rzym bo chciał pośpiewać sobie o troi
- Mordował chrześcijan

Czy to prawda? czy siekiewicz wybrał Nerona jako kozła ofiarnego? czy "kozioł ofiarny" był jednak naprawde tak strasznym tyranem

Dawno już nie było pogadanki historycznej. Może jednak uda sie dowiedzieć pare rzeczy


______________________
24.10.2007 21:17

Użytkownik jest offline Wiewiór
Kontradmirał
Służba Zasadnicza


Liczba postów: 2699
Stara Gwardia
 0
Szczerze powiedziawszy, przyznam się, że nie jestem specjalnym fachowcem jeśli idzie o "Quo Vadis" i czasy starożytne, ale mniemam, że prawda jak zwykle leży pośrodku. Legenda z pewnością wyostrzyła dość mocno okrucieństwo Nerona, ale nie można też powiedzieć, że fama o nim wyszła znikąd.

Taki przykład z życia - dzisiaj była u mnie ciotka i przy drzwiach mój powalony kot podskoczył gdzieś tak na metr w pionie, bo zobaczył jakiś refleks na ścianie. Ciotkę strasznie to ucieszyło, a w 10 minut później pojawił się jej mąż. Oczywiście opowiedziała mu tę przezabawną historyjkę, z tym, że ręką pokazała swobodnie na wysokość barków, podczas gdy kotek skoczył gdzieś na wysokość pasa.

Sądzę, że działało to w ten sam sposób. Kotek skoczył, ale nie aż tak wysoko. Neron miał zajoba na mózgu, ale nie był bezmyślnym zwierzęciem. I pomyślcie - jeżeli 10 minut już wypacza nasze mniemanie, to co dzieje się przez stulecia?


______________________
http://questforbest.pl/
24.10.2007 22:24

Użytkownik jest offline dark kaczuszka
Komandor
Służba Zasadnicza


Założyciel tematu

Liczba postów: 1738
Weteran
 0
Neron nie miał "zajoba" przynajnmiej z tego co wiem. a co do okrucieństwa. Jest takie bardzo ładne powiedzenie mam "Władza zawsze deprawuje. Władza absolutna deprawuje absolutnie"


______________________
Skocz do:
 
Forum
 Pion Historyczny > Forum ogólne K-39
        Neron - czy Sienkiewicz mówił prawde?