Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Walkiria wydała wyrok...
10-04-2012, 22:31 | 4703 x przeczytano | Sharn
Dzisiaj do sprzedaży trafił długo oczekiwany, drugi tom komiksu Kriss de Valnor pt. Wyrok walkirii. To poboczna seria znanego na całym świecie cyklu Thorgal i przygotowana została przez jego aktualnego scenarzystę Yvesa Sente oraz rysownika Gulio de Vitę. Album dostępny jest w twardej oraz miękkiej oprawie, a jednym z patronów jest oczywiście nasz serwis. Szczegóły w rozszerzeniu wieści.

Thorgal: Kriss de Valnor #2: Wyrok walkirii
Scenariusz: Yves Sente
Rysunki: Giulio de Vita
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: miękka / twarda
Liczba stron: 48
Wymiary: 215 x 290 mm
Cena: 22.99 PLN / 29.99 PLN
ISBN: 978-83-237-4763-5 / 978-83-237-4758-1
Język oryginału: francuski
Kategoria: komiks europejski
Podkategoria: fantasy
Data wydania: 10.04.2012
 
Druga część komiksowej serii Thorgal – Kriss de Valnor, osadzonej w świecie popularnego cyklu o przygodach Thorgala. Kriss, śmiertelnie ranna w desperackiej walce w obronie przyjaciół, trafiła przed sąd walkirii, który ma zdecydować o dalszych losach wojowniczki. W poprzednim tomie poznaliśmy dramatyczne dzieciństwo bohaterki oraz okoliczności jej spotkania z wędrownym kuglarzem Sigwaldem. Wyrok walkirii przedstawia dalsze losy bohaterów, bezpośrednio po udanej ucieczce z zamku bezlitosnego władcy Alhardu. Ścigani i wyjęci spod prawa, Kriss i Sigwald wydają się skazani na żywot przestępców, a ich talenty i umiejętności czynią ich prawdziwymi mistrzami w bandyckim procederze. Ale za dumną i pamiętliwą dziewczyną podążają widma koszmarnej przeszłości, które postawią ją przed najstraszliwszą próbą w życiu...
Poruszająca i pełna napięcia opowieść, napisana przez scenarzystę Yvesa Sente i opowiedziana graficznie przez Giulio de Vitę, w brawurowym stylu pogłębia wizerunek jednej z najbardziej fascynujących postaci świata Thorgala.Yves SENTE
- Urodził się w Brukseli w 1964 roku. Studiował prawo i stosunki międzynarodowe. W latach 1991–1993był redaktorem prowadzącym czasopism publikowanych w wydawnictwie Lombard, a później redaktorem naczelnym tej oficyny. W czasie jego kadencji Lombard stał się jednym z największych wydawnictw komiksowych rynku europejskiego.
W 1997 roku SENTE postanowił spróbować swoich sił jako scenarzysta. Pod pseudonimem wysłał konspekt komiksu na konkurs organizowany przez wydawnictwo Blake i Mortimer. Wygrał tę rywalizację i w efekcie został zaangażowany do tworzenia dalszych odcinków sztandarowej serii tej oficyny– cyklu Blake i Mortimer. W latach 2000–2003 wydał w jego ramach dwie historie (rysunkami zajął się Andre Juillard) – La Machination Voronovi Les Sacrophages du 6e Continent. W 2004 roku ukazał się kolejny komiks, do którego scenariusz napisał SENTE - Zemsta hrabiego Skarbka. Od roku 2007 jest scenarzystą serii Thorgal.

Giulio DE VITA - Urodził się 7 grudnia 1971 roku w Pordenone pod Wenecją, gdzie mieszka do dziś. Już w wieku 16lat zaczął pracować w reklamie i przemyśle filmowym.W jego pierwszej serii komiksowej, Lazarusie Leddzie, widoczna jest inspiracja stylem disnejowskim.Właśnie wtedy zwrócił na siebie uwagę Françoisa Corteggianiego, który zaproponował mu współpracę – razem stworzyli Les ombres de la Lagune. Mocną pozycję w świecie komiksowym zapewnił sobie albumem La Fatwa (drugi tom serii Dekalog Franka Girouda). Następnie, do scenariusza Yvesa Swolfsa, tworzył serię James Healer, za którą obaj autorzy otrzymali nagrodę RTL 9 Aventure podczas zjazdu komiksowego w Marly w 2002 roku. Dwa lata później na Festiwalu w Mondelieu DE VITA zdobył nagrodę Interauteurs w kategorii Rysownik. Obecnie, wraz z Sebastianem Latourem, pracuje nad cyklem Wisher, a z Yvesem Sente nad Kriss de Valnor.

 


 
18-04-2012, 15:30 | Pan.Birski | Komentarzy w sumie: 2
A może konkurs?


 
11-04-2012, 17:03 | Zgred | Komentarzy w sumie: 70
Dobry tytuł !


 
11-04-2012, 14:31 | Narmo | Komentarzy w sumie: 382
Jak dla mnie wygląda nieźle ;]


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...