Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Znaleziono ponad 600-kilogramowy meteoryt
12-11-2005, 15:56 | 3282 x przeczytano | XeroBoy
Steve Arnold, mieszkaniec Kingston, w stanie Arkansas przy pomocy wykrywacza metalu odkrył (na głębokości 1 metra) meteoryt o wadze 630 kg. Więcej informacji o znalezisku w rozszerzeniu wieści.

Tego rzadkiego odkrycia dokonał w okręgu Kiowa, w południowej części stanu Kansas, w rejonie znanym z cennych i rzadko spotykanych formacji skalnych. Jest to meteoryt żelazowo-niklowy z domieszkami kryształów rzadko występujących na Ziemi innych pierwiastków.

Źródło: onet.pl

 


 
13-11-2005, 09:47 | Andrzej Pilipiuk | Komentarzy w sumie: 6
na stronie
http://www.aerolite.org/brenham.htm
możecie sobie zobaczyc dużo zdjątek tego "ciapusia"... Co do jego wartości - jest to pallastyt - okazy o jakości jubilerskiej potrafią kosztować i po 200$ za garm... Jest to najpiekniejszy chyba meteoryt - szary metal upstrzony okruchami skały oraz żółtymi i zielonymi kryształami różnej wielkości. W Polsce dotąd nie znaleziono pallastytów ale na Białorusi i owszem... Ja szukałem nieco innych typów (mniejszych i tańszych ale to bez znaczenia bo jeszcze nie znalazłem...)


 
12-11-2005, 21:13 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4706
To znalezisko jest warte niezłe pieniądze. A Wieszcz książki pisze zamiast iść z saperką i wykrywaczem w plener...


 
12-11-2005, 20:57 | woskar | Komentarzy w sumie: 347
A to się Pilipiuk ucieszy! ;-)


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...