Valkiria Network - Wieści > Komiks > Walkiria wydała wyrok...

http://valkiria.net/index.php?p=news&area=14&newsid=34599Walkiria wydała wyrok...Dzisiaj do sprzedaży trafił długo oczekiwany, drugi tom komiksu Kriss de Valnor pt. Wyrok walkirii. To poboczna seria znanego na całym świecie cyklu Thorgal i przygotowana została przez jego aktualnego scenarzystę Yvesa Sente oraz rysownika Gulio de Vitę. Album dostępny jest w twardej oraz miękkiej oprawie, a jednym z patronów jest oczywiście nasz serwis. Szczegóły w rozszerzeniu wieści.

Thorgal: Kriss de Valnor #2: Wyrok walkirii
Scenariusz: Yves Sente
Rysunki: Giulio de Vita
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: miękka / twarda
Liczba stron: 48
Wymiary: 215 x 290 mm
Cena: 22.99 PLN / 29.99 PLN
ISBN: 978-83-237-4763-5 / 978-83-237-4758-1
Język oryginału: francuski
Kategoria: komiks europejski
Podkategoria: fantasy
Data wydania: 10.04.2012
 
Druga część komiksowej serii Thorgal – Kriss de Valnor, osadzonej w świecie popularnego cyklu o przygodach Thorgala. Kriss, śmiertelnie ranna w desperackiej walce w obronie przyjaciół, trafiła przed sąd walkirii, który ma zdecydować o dalszych losach wojowniczki. W poprzednim tomie poznaliśmy dramatyczne dzieciństwo bohaterki oraz okoliczności jej spotkania z wędrownym kuglarzem Sigwaldem. Wyrok walkirii przedstawia dalsze losy bohaterów, bezpośrednio po udanej ucieczce z zamku bezlitosnego władcy Alhardu. Ścigani i wyjęci spod prawa, Kriss i Sigwald wydają się skazani na żywot przestępców, a ich talenty i umiejętności czynią ich prawdziwymi mistrzami w bandyckim procederze. Ale za dumną i pamiętliwą dziewczyną podążają widma koszmarnej przeszłości, które postawią ją przed najstraszliwszą próbą w życiu...
Poruszająca i pełna napięcia opowieść, napisana przez scenarzystę Yvesa Sente i opowiedziana graficznie przez Giulio de Vitę, w brawurowym stylu pogłębia wizerunek jednej z najbardziej fascynujących postaci świata Thorgala.Yves SENTE
- Urodził się w Brukseli w 1964 roku. Studiował prawo i stosunki międzynarodowe. W latach 1991–1993był redaktorem prowadzącym czasopism publikowanych w wydawnictwie Lombard, a później redaktorem naczelnym tej oficyny. W czasie jego kadencji Lombard stał się jednym z największych wydawnictw komiksowych rynku europejskiego.
W 1997 roku SENTE postanowił spróbować swoich sił jako scenarzysta. Pod pseudonimem wysłał konspekt komiksu na konkurs organizowany przez wydawnictwo Blake i Mortimer. Wygrał tę rywalizację i w efekcie został zaangażowany do tworzenia dalszych odcinków sztandarowej serii tej oficyny– cyklu Blake i Mortimer. W latach 2000–2003 wydał w jego ramach dwie historie (rysunkami zajął się Andre Juillard) – La Machination Voronovi Les Sacrophages du 6e Continent. W 2004 roku ukazał się kolejny komiks, do którego scenariusz napisał SENTE - Zemsta hrabiego Skarbka. Od roku 2007 jest scenarzystą serii Thorgal.

Giulio DE VITA - Urodził się 7 grudnia 1971 roku w Pordenone pod Wenecją, gdzie mieszka do dziś. Już w wieku 16lat zaczął pracować w reklamie i przemyśle filmowym.W jego pierwszej serii komiksowej, Lazarusie Leddzie, widoczna jest inspiracja stylem disnejowskim.Właśnie wtedy zwrócił na siebie uwagę Françoisa Corteggianiego, który zaproponował mu współpracę – razem stworzyli Les ombres de la Lagune. Mocną pozycję w świecie komiksowym zapewnił sobie albumem La Fatwa (drugi tom serii Dekalog Franka Girouda). Następnie, do scenariusza Yvesa Swolfsa, tworzył serię James Healer, za którą obaj autorzy otrzymali nagrodę RTL 9 Aventure podczas zjazdu komiksowego w Marly w 2002 roku. Dwa lata później na Festiwalu w Mondelieu DE VITA zdobył nagrodę Interauteurs w kategorii Rysownik. Obecnie, wraz z Sebastianem Latourem, pracuje nad cyklem Wisher, a z Yvesem Sente nad Kriss de Valnor.


10-04-2012, 22:31 | Sharn

Komentarze:


 
18-04-2012, 15:30 | Pan.Birski | Komentarzy w sumie: 2
A może konkurs?


 
11-04-2012, 17:03 | Zgred | Komentarzy w sumie: 70
Dobry tytuł !


 
11-04-2012, 14:31 | Narmo | Komentarzy w sumie: 382
Jak dla mnie wygląda nieźle ;]Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.