Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Makieta D-Day z klocków COBI
06-11-2017, 15:04 | 3333 x przeczytano | Silaz
6 czerwca 1944, D-Day, Neptun, Overlord, Omaha. Te wszystkie zwroty kojarzą się z jednym - lądowaniem Aliantów w Normandii.

6 czerwca 1944, D-Day, Neptun, Overlord, Omaha. Te wszystkie zwroty kojarzą się z jednym - lądowaniem Aliantów w Normandii. W pierwszym dniu inwazji przerzucono łącznie ponad 150 tysięcy żołnierzy w tym spadochroniarzy, jednostki specjalne i zwykłą piechotę. Bez wątpienia można stwierdzić, że ta operacja była najbardziej zjawiskową i trudną do zrealizowania w tej skali podczas całego teatru działań wojennych Drugiej Wojny Światowej.

 

 

Moja skala była nieco mniejsza, ponieważ do odtworzenia fragmentu plaży wraz z wzniesieniem, na którym umieszczony został bunkier użyłem klocków COBI. Jednak moim pierwotnym celem było zbudowanie Amerykańskiej barki desantowej LCVP. Planując jej konstrukcję, wzorowałem się na oryginalnych zdjęciach oraz planach konstrukcyjnych przy skalowaniu. Udało mi się niemal do milimetra zachować skalę innych pojazdów COBI, czyli okolice 1:35. Po ukończeniu modelu stwierdziłem, że szkoda by marnował się stojąc samemu na półce i postanowiłem specjalnie dla niego dobudować małą makietę przedstawiającą sceny z pierwszego dnia operacji Neptun. I tak powstało niemal wycięte z reszty terenu wzniesienie z wkopanym bunkrem, w którym znajdują się dwa stanowiska karabinów maszynowych. Reszta to kawałek zaminowanej plaży wraz z elementami zapory, które rozmieścili Niemcy przeciw pojazdom.

Rozgrywająca się na plaży akcja przedstawia dobicie do brzegu jednej z pierwszych barek desantujących piechotę oraz małego Jeepa Willysa z ogromnym Browningiem na czele. Wprawne oko kogoś, kto zna się na wydarzeniach z tamtego okresu z pewnością wyhaczy, że zawarłem w niej tylko i wyłącznie elementy, które miały swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie ukrywam, że lądowanie dla zwykłych piechurów było dramatyczne. Silnie osłonięci naziści dziesiątkowali masowo wylewających się na plażę Aliantów.

Z pewnością jeszcze kiedyś wrócę do tej makiety, poszerzając ją o kolejne segmenty, ale na ten moment pozostanie w swojej formie. Śmiało możecie zgłaszać swoje uwagi lub pytania w komentarzach.

 

Zobaczcie film z prezentacją całej makiety:


Informacje dodatkowe:
 
 

 


 
06-11-2017, 15:10 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4706
Czarek odwalił kawał świetnej roboty. Szczególnie przy barce desantowej, która jest po prostu prześliczna :D


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.