Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
DIRT 4 - zapowiedź gry
25-04-2017, 14:51 | 831 x przeczytano | Silaz

Gry motoryzacyjne to temat rzeka. Niby chodzi o to samo, a jednak fani gier wyścigowych są jednymi z najbardziej wymagających i wybrednych graczy. Jedni kładą nacisk na realizm, inni natomiast zwracają uwagę na odwzorowanie. I można by tak wymieniać w nieskończoność. Produkcje ogólnie nazywane ścigałkami najprościej jest podzielić na te, gdzie otrzymujemy otwarty świat i jakąś  tam historię oraz na te, w których rozgrywka toczy się na zamkniętych torach, a my najczęściej pniemy się do góry po szczeblach kariery. 


I właśnie dzisiaj chcę przedstawić Wam tytuł z tej drugiej grupy, który nadchodzi na nasze komputery i konsolę wielkimi krokami. DIRT 4 czyli kolejna gra z serii rajdowych produkcji od Codematers. Wcześniej sygnowana imieniem i nazwiskiem słynnego kierowcy rajdowego Colina McRae. Teraz te serie się rozbiegły i DIRT powstaje z nazwą własną. Trzeba przyznać, że mimo konkurencji DIRT wiedzie prym wśród rajdówek od wielu lat. Współpraca z wieloma firmami oraz legendami tego sportu wychodzi grze na dobre. W trzeciej odsłonie mogliśmy korzystać chociażby ze słynnego toru gymkhana, który jest symbolem rozpoznawczym nikogo innego jak Kena Blocka. Tutaj odpowiednikiem znanej gymkhany z trójki, ma być  mieszcząca się w Waszyngtonie szkółka DirtFish Rally School. Jak to wypadnie? Zobaczymy!

Nie ukrywam, że DIRT 4 dobry start ma zapewniony z góry dzięki rzeszy fanów (między innymi mnie) oraz poprzednimi sukcesami. Warto się zastanowić czy uda mu się przedłużyć dobrą passę i ponownie zaskoczyć nas swoim fenomenem, a jest ku temu sporo dowodów, które zaraz Wam kolejno przedstawię. 

Na początek zaintrygował mnie tryb Twoja tr4sa, który ma nam umożliwić tworzenie własnych odcinków tras rajdowych, na których będziecie mogli bić własne rekordy oraz dzielić się nimi z resztą społeczności. Swoją drogą kto pamięta Xboksową ścigałkę PGR powinien kojarzyć ten system, z którą mi się to skojarzyło. Niestety tam wyglądało to bardzo słabo i za wiele możliwości nie mieliśmy. Myślę, że twórcy DIRTa przebiją to co najmniej kilkukrotnie. Oprócz zmagań dla pojedynczego gracza twórcy umieścili masę wyzwań oraz zawodów online, w których startować mają w przeróżnych kategoriach wirtualni kierowcy z całego świata. Zachwyca również fakt, że i tym razem DIRT oczaruje nas zawartością, na początek mamy otrzymać ponad 50 licencjonowanych samochodów rajdowych, możliwość ich mechanicznej modyfikacji czyli tzw. setupowania. Dzięki rozbudowanemu modelowi zniszczeń będziemy je rozbijać w 5 lokacjach rajdowych jak to mówią twórcy z milionami dróg, a dokładniej w Australii, Hiszpanii, Michigan, Szwecji i Walii, czyli w mekkach rywalizacji rajdowej. Standardowo będziemy zmagać się w trybach takich jak standardowy Rally, wyścigowy Rallycross, pokazowy Showdown czy Landcrush, gdzie ziemie zamiata się w zabójczych buggy i półciężarówkach. Licencja FIA WRX też robi swoje, więc wszystkie pojazdy, firmy czy nazwiska będą odwzorowane na tych prawdziwych, z którymi możemy się zetknąć na co dzień śledząc sporty rajdowe. 

Tytuł ma ukazać się 9 czerwca tego roku na PC, PS4, XBOX ONE i ma zamiar zamieszać nie tylko mi w głowie swoją nową odsłoną i zajechać moją kierownicę do samego końca. Dystrybucją w Polsce zajmuje się Wydawnictwo Techland więc tak jak ja, wiecie gdzie się kierować po pre-ordery, ponieważ będąc fanem rajdówek, tego tytułu nie można sobie odpuścić.


Informacje dodatkowe:
 
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.