Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Spirale strachu - recenzja
19-05-2008, 10:27 | 2829 x przeczytano | Bartek

Biorąc do ręki pozycję Jefferya Deavera, od razu wiedziałem, że czas poświęcony na jej przeczytanie nie pójdzie na marne. Obstawiłem w ciemno i nie pomyliłem się (to jak postawić, że Polska wygra z Haiti – czyli pewniak). Już sam tytuł przyprawia o dreszcze i budzi w czytelniku zaciekawienie. Spirale strachu to 16 krótkich, naprawdę bardzo dobrych opowieści. Gwarantuję Wam - nudno nie będzie. Zresztą, co ja Was tu będę przekonywał. Autor przez lata przyzwyczaił czytelników, do wysokiego poziomu swoich utworów.

Czyta się wyśmienicie. Dlaczego? Ano dlatego, że już od pierwszych stron zostajemy wessani w wir wydarzeń. Przeniesiecie się w świat płatnych zabójców, zręcznych psychologów, złodziei przechytrzonych przez swoje własne ofiary. A czasami i niewinny wypad na ryby może okazać się walką o przetrwanie. To wszystko jest tylko przedsmakiem tego, co Was będzie czekało, sięgając po Spirale strachu. Książka zmusza do refleksji na tematy otaczające nas w życiu codziennym i z pewnością każdego z Was najdzie myśl, że przecież te wszystkie rzeczy dzieją się w naprawdę. Niekiedy jesteśmy świadkami różnych wydarzeń, czytamy o nich w gazetach lub oglądamy w telewizji. Fantazja autora pokazuje przejrzysty obraz połączony z realiami tego świata.

Deaver w znany doskonale dla nas sposób zręcznie manipuluje czytelnikiem, z czego opowieści stają się jeszcze ciekawsze. Gdy już będziecie myśleli, że znacie zakończenie, to kilka następnych zdań rozwieje Wasze podejrzenia. Pisarz nie zapomniał również o największych zwolennikach pary Sasch & Ryhme - dzielnego kryminalistyka i jego asystentki, poświęcając im jeden rozdział.

Jedno można powiedzieć na pewno. Większość postaci występująca w tychże opowiadaniach to bezwzględne maszyny, które nie zawahają się przed niczym, by osiągnąć zamierzony cel. Mamy tu bowiem głównie do czynienia z ludźmi ogarniętymi chorobą psychiczną - inaczej nie można tego określić. Przekonajcie się sami.

Przed napisaniem tej recenzji obiecałem sobie, że nie będę zdradzał fabuły nawet jednego z zawartych w książce opowiadań. Dlatego też, musicie mi uwierzyć na słowo. Jest to bardzo dobra pozycja godna klasy autora. Warto po nią sięgnąć, więc nie czekajcie tylko pędźcie w stronę księgarni nim ktoś Was ubiegnie. Strona techniczna nienaganna, ale pewnie drobnych szczegółów i tak bym nie zauważył, gdyż fabuła tak mnie pochłonęła, że zapomniałem nawet o bożym świecie. Z pewnością nie będziecie żałować wydanych pieniędzy. Ta książka w pełni zasługuje na końcową ocenę.

 
Autor: Bartosz „bartek” Sidzina
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski

Dziękujemy wydawnictwu Prószyński i S-ka za udostępnienie darmowego egzemplarza do recenzji.

 
Spirale strachu


 
Autor: Jeffery Deaver
Tytuł: Spirale strachu
Tytuł oryginału: Twisted
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Wymiary: 142 x 202 mm
Liczba stron: 312
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7469-617-3

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 Listopad 2007
Cena  
29.90 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...