Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Predator - recenzja
15-10-2007, 06:09 | 3100 x przeczytano | Bartek
Gdy dostałem do przeczytania Predatora autorstwa pani Cornwell, myślałem że będzie to w równym stopniu interesująca powieść co film Predator z Arnoldem Schwarzenegerem. Sam tytuł przedstawiał się wspaniale, więc myślę sobie, że raz-dwa ją przeczytam. Niestety, spotkało mnie małe rozczarowanie, ponieważ przez połowę utworu wiało okropną nudą. To tak, jakby jechać z Krakowa do Zakopanego, stojąc cały czas w korku. Od czasu do czasu przyśpieszyć, tylko po to, by znów wtopić się w sznur samochodów i w dodatku być zachęcanym do odczuwania radości z wycieczki. Na pozór fabuła jest ciekawa i nieźle się zapowiada, lecz powolny rozwój akcji szybko zniechęca czytelnika.

Tytułowy program badawczy PREDATOR, miał wspomóc wykrycie u naprawdę groźnych przestępców struktur nieprawidłowości w funkcjonowaniu mózgu. Dla porównania wyników, Akademia przeprowadzała potem te same badania u ludzi zdrowych. Zamysłem jest, że w przyszłości ich wyniki mogłyby pomóc w powstrzymaniu wielu morderstw. Muszę przyznać, jest to bardzo interesujący koncept fabularny i przyciągnął on moją uwagę.

W kilku zdaniach spróbuję też opisać drugi wątek powieści. Akcja dzieje się w Hollywood, Johny Swift - wybitny neurolog odbiera sobie życie strzałem w pierś. Kay Scarpetta, prowadząca wykłady na Narodowej Akademii Policyjnej dostaje tajemniczy telefon od człowieka przedstawiającego się jako Krab. Grozi dziewczynie, by ta zajęła się samobójstwem Swifta jeszcze raz, a jeśli tego nie zrobi, to może stać się krzywda jej siostrzenicy Lucy. Nie mając innego wyjścia, Kay zgadza się. Po jakimś czasie dochodzi do zniknięcia dwóch kobiet w Miami, a w Bostonie zostaje popełnione brutalnie morderstwo. Co mają wspólnego oba wątki, oraz kto za tym wszystkim stoi - nie mogę już zdradzić.

Moim zdaniem, Scarpetta jako pierwszoplanowa postać, winna być dynamiczną kobietą, która kiedy trzeba, to i faceta w gębę walnie… Tymczasem pani Cornwell wykreowała ową postać na taką dobrą duszyczkę, drugą Matkę Teresę. Spodziewałem się kogoś w rodzaju Amelii Sasch z książek Jefreya Dealera. Spodobała mi się za to druga pojawiająca się w książce osoba - pewien detektyw, który jeździ na Harleyu, pije piwo w knajpkach, podrywa studentki i kompletnie ma wszystko gdzieś, lecz mimo wszystko swoją robotę wykonuję.

W końcowym rozrachunku - Predator nie spodobał mi się i nie polecam go nikomu, kto w książce szuka mocniejszych wrażeń. Po przeczytaniu tej powieści, na pewno nie zostaniecie powaleni na kolana.


Autor: Bartosz „Bartek” Sidzina
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski

Dziękujemy wydawnictwu Prószyński i S-ka za udostępnienie darmowego egzemplarza do recenzji.Predator
Autorka: Patricia Cronwell
Tytuł: Predator
Tłumaczenie: Janusz Ochab
Oprawa: miękka
Format: 142 x 202 mm
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-7469-537-4

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 Lipiec 2007
Możliwość zakupu  
Cena  
29.90 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
30%
 
Ocena końcowa: 30%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...