Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Inkwizytor - recenzja
24-08-2007, 10:23 | 3245 x przeczytano | Bartek
Początek książki nie zachwycił, więc myślałem o różnych rzeczach tylko nie o tym, co czytam, po prostu wiało nudą. Jak dla mnie, autor za dużo poświęcił na poznanie głównych bohaterów. Gdyby szybka i ciekawa akcja miała miejsce zaraz na samym początku, to z pewnością nie nachodziłyby mnie myśli typu „a poczytam później, może jutro się przemogę”.

Niestety bywa tak, że każdy autor ma swoją taktykę, więc nie pozostawało mi nic innego, jak spokojnie brnąć pod wiatr i czekać, aż przejdzie ta nawałnica nudy. W pewnym momencie tak się wciągnąłem, że nie zwróciłem uwagi, kiedy akcja rozkręciła się na dobre. Zafascynowany naprawdę wyśmienitą fabułą, szybko zapomniałem o tym, co myślałem wcześniej - by odłożyć książkę na półkę.

Powieść przedstawia obraz szpitala, gdzie szerzy się epidemia SARS i cały personel stoi w gotowości. Na dodatek, na oddziale chorych, dla których nie ma już żadnego ratunku grasuje szaleniec, który wprowadza pacjentów w stan pogranicza życia i śmierci. Kto stoi za tajemniczymi eksperymentami, tego musicie dowiedzieć się sami. Przyznam, że ja, prawie do samego końca miałem szeroką gamę podejrzanych i brak całkowitej pewności, czy to aby na pewno któreś z nich. Książka warta wizyty w księgarni i wydania 30 zł.

Bohaterowie pierwszego jak i drugiego planu są nieźle wykreowani, zwłaszcza Earl Garnet, lekarz, który zostaje posądzony o śmierć jednej z pacjentek. Przekonany, że nie popełnił żadnego błędu lekarskiego, stara się udowodnić swoją niewinność. Znany z nieustępliwości i walki do końca, docieka prawdy, która staje się dla niego szokująca. Nawet w najśmielszych snach nie podejrzewa, na jaką próbę będzie wystawiony.

Zakończenie powala realistycznym opisem drastycznej sceny i trzeba być nie lada twardzielem, żeby podejść do niej ze stoickim spokojem. Wertując ostatnie kartki trudno wytłumaczyć sobie, że to tylko fikcja literacka i tak naprawdę nie dzieje się to w rzeczywistości.

Tak, jak już wcześniej napisałem, mimo iż początek nie zachwycił, to śmiało mogę powiedzieć, że jest to książka dobra. Ciekawa, jeśli spojrzeć od strony medycznej (własna interpretacja na współczesną działalność niektórych lekarzy). Napisana zrozumiałym językiem, w przyzwoitym stylu, potrafi zaciekawić treścią.

Jeśli chodzi o stronę techniczną, to muszę stwierdzić, że jeszcze nie miałem takiego egzemplarza jak ten. Wspaniałe wydanie, papier pierwsza klasa. Podczas czytania nie zauważyłem żadnych literówek, druk jest wyraźny, żadnych skaz, przejrzysta czcionka, oprawa książki półtwarda. Chylę czoła dla wydawnictwa Rebis.

Teraz na spokojnie, po przeczytaniu, mogę powiedzieć, że Peter Clement w niczym nie ustępuje takiej sławie thrillerów medycznych jak Cook. Może doczekamy się zekranizowania tej powieści, na co bardzo liczę. Zakończenie, choć dobre, pozostawiło mały niedosyt. Inkwizytor skłania do myślenia – pokazuje, jak bardzo jesteśmy uzależnieni od ludzi ratujących setki istnień dziennie, ale czy możemy się czuć bezpiecznie powierzając im swoje bezcenne życie?


Autor: Bartosz „Bartek” Sidzina
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski


Dziękujemy wydawnictwu Rebis za udostępnienie darmowego egzemplarza do recenzji.


Inkwizytor
Autor: Peter Clement
Tytuł: Inkwizytor
Liczba stron: 432
Oprawa: miękka
Wymiary: 128 x 197 mm
ISBN: 978-83-7301-883-9

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 Kwiecień 2007
Cena  
29.90 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
85%
 
Ocena końcowa: 85%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...