Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
25-06-2007, 16:15 | 7039 x przeczytano | Bartek
Jak wykurzyć Smoga to program edukacyjny przeznaczony dla dzieci od 3 do 7 lat. Gra jest w profesjonalnej polskiej wersji językowej. Do wielu jej atutów można zaliczyć to, że narratorem jest jedna z głównych bohaterek - Papatka. To właśnie ona czyta nam kolejne polecenia i wskazówki, ułatwiające przejście recenzowanego tytułu.
 
Głównym celem jest uratowanie Tęczowej Polanki, która została zaśmiecona przez okrutnego Smoga. Zadanie, choć z pozoru trudne, przebiega bardzo przyjemnie, podczas kilku, naszpikowanych atrakcjami etapów. Rozpoczęcie gry zaczyna się od wpisania swojego imienia najeżdżając na litery alfabetu za pomocą myszki, co przygotowuje do nauki pisania literek, a także korzystania z „gryzonia”.
 
Pierwszy etap to zabawa z misiem Barnabą. Gracz uczy niedźwiadka jak jeździć rowerem, co rozwija jego umiejętności szybkiej reakcji. Oprócz tego gracz może poznać części roweru, a także spróbować go złożyć.Następną zabawą jest segregacja śmieci z myszką Tosią. Nasze zadanie ogranicza się do pokonania leśnego labiryntu i wyrzuceniu odpadków do odpowiednich pojemników. Przy tej części używa się strzałek na klawiaturze, co również ćwiczy obsługę komputera. Poza tym, gracz uczy się szybkiej reakcji - jeżeli segregacja odpadów zabiera nam zbyt dużo czasu, przylatuje Smog i rozrzuca kolejne śmieci. Myszka Tosia pokazuje nam jak rozróżniać grzyby trujące od jadalnych i prezentuje ciekawe przepisy kulinarne.
Kolejnym etapem jest łapanie spadających puszek nad wodospadem. Pomaga w tym bohater gry, skrzat Filip. Wymaga to refleksu, ale także uświadamia młodego gracza jak ważna jest ochrona otaczającej nas przyrody.
 
Sekwencją kończącą zabawę, jest całkowite pokonanie Smoga. Jego właściciel wypowiada różne zaklęcia, natomiast gracz ripostuje wybierając pewne obrazki. Po zwycięstwie nad Smogiem czwórka bohaterów dziękuje za wspólną zabawę i uratowanie Tęczowego Lasu przed całkowitym zanieczyszczeniem.
Program edukacyjny Jak wykurzyć Smoga wykonany jest w barwnej, kreskówkowej oprawie wizualnej. Takie rozwiązanie jest o wiele tańsze od wysokojakościowych, trójwymiarowych modeli. Dzięki temu, małymi kosztami stworzono estetycznie wyglądającą grę – przy takim samym budżecie otrzymalibyśmy wręcz okropne 3D. Dodatkowym atutem programu jest płynna animacja.
Gra Jak wykurzyć Smoga nie sprawiła mi żadnego kłopotu. Jej przejście zajęło góra trzydzieści minut. Należy jednak pamiętać, że dawno już wyrosłam z takich pozycji. Czterolatkowi ratowanie Tęczowej Polanki zajmie o wiele więcej czasu. Na całe szczęście, nie ma mowy o tym, aby młodociany gracz zaciął się podczas przygody skrzata Filipa. Program wręcz obfituje w liczne podpowiedzi, które odpowiednio nakierują dziecko. Z gry czerpie się dużą przyjemność. Uświadamia młodych użytkowników o bardzo ważnych tematach i łączy to z zabawą. Przypomina, aby zawsze dbać o to, co nas otacza, ale również dostarcza mnóstwo emocji, związanych z każdym kolejnym etapem.
 
Autor: Justynka „Majchefka” Suchogórska
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski

Informacje dodatkowe:
 
Producent  
Wydawca  
Platforma  
 

Ocena:
 
Ogólna
80%
 
Ocena końcowa: 80%
 

Wymagania:
 
Niezbędne do gry:


Pentium II 233 MHz, 32 MB RAM, CD-ROM x24, karta graficzna (800x600 TrueColor), karta muzyczna zgodna z Windows (16 bitów), Windows 95 lub nowszy

Testowaliśmy używając:

-


 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...