Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Kanion Tyranozaura - recenzja
22-06-2007, 21:22 | 3058 x przeczytano | Bartek

Douglas Preston ma już na swoim koncie kilka ciekawych powieści, takich jak Testament, czy Kanion Tyranozaura, której recenzję właśnie czytacie. Trzeba przyznać, że więcej książek napisał tworząc duet Preston & Child. Autorzy mogą się poszczycić m.in. Gabinetem Osobliwości, Siarką, Taniecem Śmierci, Księgą umarłych i wieloma innymi równie interesującymi pozycjami godnymi polecenia.

Kanion Tyranozaura to wyśmienicie napisana powieść z ciekawą fabułą. Czyta się ją przyjemnie, a interesująca akcja, która prowadzi nas po kanionach Nowego Meksyku tylko dodaje smaczku podczas lektury. Chociaż, jak sam tytuł mógłby wskazywać, z paleontologią książka mało co ma wspólnego, to miłośnikom dinozaurów i skamieniałości będzie się podobać. Dlatego też, jeśli macie się nudzić i patrzeć w telewizor, lepiej sięgnijcie po tę pozycję, a z pewnością nie będziecie tego żałowali. Powieść nie należy może do ambitnej literatury, ale na pewno da frajdę czytelnikowi. Mam nadzieję, że kilka słów o fabule nie przeszkodzi Wam w przyszłym czytaniu.

Tom Broadbent podczas przejażdżki konnej w rejonach kamieniołomów, znajduje człowieka, który został postrzelony. Mężczyzna nie widząc już dla siebie żadnego ratunku, przekazuje Tomowi notes i prosi go, by ten oddał go jego córce Robbie do rąk własnych. Tom postanawia dotrzymać obietnicy, lecz od tej pory prowadzący spokojne życie lekarz weterynarii i szczęśliwy mąż, nawet nie podejrzewa, że znajdzie się w samym środku afery na ogromną skalę. Broadbent zostaje głównym podejrzanym w sprawie tajemniczego zamordowanego w kanionie, a na dodatek sam staje się zwierzyną. Teraz musi stawić czoła mordercy, chcącego za wszelką cenę odzyskać coś, co nasz bohater dostał od umierającego człowieka. Jakież to informacje ukryte są w tajemniczym notesie? A tego to już musicie dowiedzieć się sami…

Bohaterowie książki są nieźle wykreowani. Zwłaszcza podobała mi się postać mnicha, który przez perypetie życiowe postanowił wstąpić do klasztoru, by zapomnieć o świecie, z którego przyszedł. W wyniku splotu zdarzeń, będzie zmuszony sobie przypomnieć, czego nauczył się w CIA. Zainteresowała mnie także postać pewnego naukowca-doktora, który konkretnie i bez żadnych skrupułów nie zawaha się iść po trupach, by osiągnąć to, czego chce. Walka o sławę i pieniądze, by zaistnieć w elicie, daje mu tylko bodźca do dalszych szalonych posunięć. Natomiast Broadbent, nie zachwycił mnie aż tak bardzo jak tego oczekiwałem od głównego bohatera.

W zasadzie trudno było mi się przekonać do tej powieści, bo przez ostatnich kilka miesięcy czytałem tylko thrillery polityczne. Nie wiedziałem, czego mogę oczekiwać po tego typu literaturze. Przerażała mnie myśl, że nie ma w niej akcji terrorystycznych, walki wywiadów izraelskiego Mosadu czy rosyjskiego KGB, ale z rozdziału na rozdział zacząłem się przyzwyczajać do fabuły i szybko przeniosłem się myślami do najgłębszych zakamarków w poszukiwaniu dawno już nieistniejącego świata dinozaurów. Dlatego, tym milej zainteresowała mnie ta książka, ponieważ była dobrą odskocznią od dotychczasowych tytułów. Z wielką przyjemnością sięgnę po jeszcze inne książki tego rodzaju, by dowiedzieć się czegoś więcej o tych niezwykłych stworzeniach, zamieszkujących naszą planetę.

W kwestii technicznej nie mam jakichkolwiek krytycznych uwag. Książka napisana dużą czcionką, wiec nie ma problemu z przymrużaniem oczu i przypatrywaniu się co jest napisane. Nie zauważyłem też żadnych literówek i innych „baboli”. Ilustracja trochę kiczowata, wygląda raczej na wybuch słońca, niż na szkielet jakiegoś gada. Koniec końców, Prószyński i S-ka postarało się o dobrą jakość wydania.

 
Autor: Bartosz „Bartek” Sidzina
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski 

Dziękujemy wydawnictwu Prószyński i S-ka za udostępnienie darmowego egzemplarza do recenzji


Kanion Tyranozaura


  

Tytuł: Kanion Tyranozaura
Autor: Douglas Preston
Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
ISBN: 978-83-7469-506-0
Liczba stron: 368
Wymiary: 146 x 225 mm
Oprawa: miękka

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 24.04.2007
Możliwość zakupu  
Cena  
29.90 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
70%
 
Ocena końcowa: 70%
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...