Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
31-05-2007, 19:11 | 4159 x przeczytano | Bartek
Od kiedy na ekrany monitorów zawitał Max Payne, „zabawy z czasem” stały się bardzo powszechne. Na początku było to naprawdę super i wprowadzało ogromny powiew świeżości na oklepane do tej pory „idź przed siebie i zabij wszystkich”. Lecz teraz widząc na półkach sklepowych kolejne gry akcji, z bullet timem wymienionym jako wielki atut, to aż skręca człowieka. Oczywiście próbowano różnych sztuczek, by nieco urozmaicić standard. Np. taki Prince of Persia i jego piaski czasu. Można było nie tylko spowolnić akcję, ale także cofnąć się o kilka sekund gdy coś nie wyszło. Panowie z rosyjskiego Saber Interactive, postanowili stworzyć grę, w której czas, podróże w czasie oraz jego manipulacja to chleb powszedni. Bohaterem zapowiedzi, a zarazem tytułem, który mam na myśli jest TimeShift. 
Wszystko zaczęło się od profesora Ivana Krona – naszego czarnego charakteru. W młodości, osierocony, trafia do domu dziecka, gdzie zupełnie izoluje się od swoich rówieśników i poświęca bez reszty fizyce eksperymentalnej. Czas – to pojęcie, które go fascynowało od zawsze i sprawiło, że podporządkował swoje życie nad jego badaniami. Kilka lat później, widząc postępy w swojej pracy, wraz z grupką innych naukowców, postanawia wybudować pierwszy wehikuł czasu. Podczas jednego z eksperymentów, ginie kolega Ivana, przez co ten zostaje skazany na pobyt w więzieniu. To jednak nie powstrzymuje go przed kontynuowaniem badań. Dzięki swojej determinacji i samozaparciu dostaje od rządu USA oficjalną zgodę na dalsze prowadzenie prac.
 
W tym momencie pojawia się bohater główny – Michael Swift, czyli postać którą przyjdzie nam animować. Michael to były wojskowy pilot. Przytłoczony ostatnimi wydarzeniami (śmierć żony i córki) postanawia bez reszty oddać się pracy i przyjmuje propozycję wzięcia udziału w niebezpiecznym eksperymencie naukowym. Jego zadanie na pierwszy rzut oka wydaje się banalne. Przenieść się do 1900 roku, pozostawić wyznaczony przedmiot – próbkę, po czym wrócić do teraźniejszości. Nikt jednak nie spodziewał się, a już z pewnością nie Michael, że pozostawiona próbka, spowoduje tak duże zmiany w obecnym świecie. Po powrocie, zaczyna się wielka walka o przetrwanie w totalitarnym państwie, którego władzę dzierży nie kto inny, jak sam profesor Ivan Kron. 
Szykuje się więc konkretna jatka. Do dyspozycji gracza zostanie oddanych około dwunastu rodzajów mniej lub bardziej skutecznej broni. Najciekawszą z nich (a raczej bardziej gadżetem, aniżeli bronią) jest Chromonicon – czyli podręczny wehikuł, pozwalający na zatrzymanie, spowolnienie lub cofnięcie czasu. Zabawka ta, m.in. pozwoli graczowi dostać się w miejsca, do których w normalnych sytuacjach nigdy nie byłby w stanie dotrzeć (np. przejść przez ogień, przedostać się przez zamknięte drzwi itp.), tudzież w bardzo efektowny sposób wyeliminować delikwenta. Jedynym minusem jest fakt, że cofnięcie czasu, nie będzie oznaczało cofnięcia zadanych obrażeń bohaterowi. Innymi słowy, użytkownik Chromonicomu jest odizolowany od pola jego działania. Do wykoszenia czeka cała chmara żołnierzy Ivana, rozlokowanych na około 30 poziomach i uzbrojonych nie tylko w karabiny, ale także w zaawansowaną sztuczną inteligencję. Super AI w prawdzie obiecuje każdy z twórców, jednak jak to wyjdzie w praniu, dowiemy się dopiero po premierze. Miejmy jednak nadzieję, że będzie co najmniej tak dobra jak w F.E.A.R..
 
Grę będzie nakręcał autorski silnik producenta o nazwie Saber3D. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do pobrania dema, które niedawno pojawiło się w sieci. Muszę przyznać, że w kwestii audio wizualnej TimeShift zapowiada się wielce obiecująco. Przypomina pod tym względem nieco jedną z najnowszych odsłon Half Life’a. Komu nie chce się instalować dema, to zachęcam chociażby do zaglądnięcia do galerii, bądź obejrzenia trailera. Ja, póki co wstrzymam się ze wszelkimi ochami i achami do momentu wydania tytułu na rynek. 
Podsumowując, TimeShift zapowiada się co najmniej ciekawie. Miejmy tylko nadzieję, że panowie z Saber Interavtive nie spartolą niczego. Gra ma naprawdę szansę wspiąć się na wyżyny, jednak do tego potrzebne jest to „coś”, co nie pozwoli ani na chwilę odejść od ekranu monitora. Czasu na dopracowanie tego i owego jeszcze sporo. Wstępnie gra ukaże się na PC-ta oraz Xboxa 360. Bądźmy dobrej myśli - premiera już we wrześniu bieżącego roku.
 
Autor: Bartosz „Bartek” Sidzina
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski


Trailer

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Dystrybutor  
Premiera  
 wrzesień 2007
Kategoria  
 FPS
 

Powiązane linki:
 
Strona Gry

 
 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...