Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Dzień Pamięci - recenzja
08-05-2007, 12:14 | 3184 x przeczytano | Bartek

Vince Flynn ma już na swoim koncie takie bestsellery jak Podział Władzy, Trzecia Opcja czy Władza Wykonawcza, będące bardzo ciekawymi pozycjami dla miłośników thrillerów politycznych. Jego najnowsza książka – pt. Dzień Pamięci jest równie interesująca i daje czytelnikowi możliwość zastanowienia się, jak człowiek jest bezradny podczas ataku terrorystycznego, czy wybuchu epidemii. Na samą myśl, jaką bronią dysponują największe mocarstwa i mogłyby jej kiedykolwiek użyć, przechodzą dreszcze. To, co przez tysiące lat człowiek budował, odkrywał, zdobywał, teraz jest w stanie zniszczyć przez swoją głupotę i niepohamowaną gonitwę do coraz to nowszych technologii i pieniędzy, które są winne wszystkiemu.

Po ciężkim ciosie, jaki Al-Kaida zadała USA niszcząc World Trade Center i pozbawieniu życia setek istnień ludzkich, zapoczątkowany został nowy rozdział historii, a książki o tej tematyce zaczęły rosnąć jak grzyby po deszczu. Czytając kilka pozycji o dzielnych bojownikach islamskich i tym bardziej niezawodnych Stanach Zjednoczonych, nie przypuszczałem, że któryś z autorów może jeszcze mnie czymś zaskoczyć.

Mitch Rapp bohater kilku książek Vincenta Flynna znów staje do walki, tym razem z fanatykami islamskimi oddającymi życie w imię Allaha. Pierwsze strony pokazały, że będzie to dobra i interesująco zapowiadająca się książka. Nie pomyliłem się. Sam nie wiem, jak te kilka rozdziałów przeleciało migiem. Przez większą część książki główny bohater i rząd Stanów Zjednoczonych poszukują terrorystów, którzy przedostali się na ich terytorium z niebezpiecznym ładunkiem. W kręgach wysoko postawionych ludzi – polityków i wojskowych - mający opinię szalonego człowieka Mitch Rapp, natrafia na kryjówkę Al-Kaidy, gdzie odnajduje plany ataku na USA. Rozpoczyna się walka z czasem…

Do samego końca autor trzyma czytelnika w napięciu. Nie wiadomo gdzie i w jaki sposób zakończy się ta pogoń. Czy uda się z tego wyjść cało Stanom Zjednoczonym? Czy zdążą na czas odkryć gdzie zostanie zadany cios? Tego będziecie musieli dowiedzieć się już sami. Z rozdziału na rozdział książka staje się ciekawsza, a wartkich akcji przybywa - odłożenie lektury na półkę nie wchodzi w rachubę. Choć czytałem już ciekawsze powieści tego typu, to z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że i ta jest dobra.

Do strony technicznej nie mam zastrzeżeń - druk mocny, a czcionka przejrzysta. Poza tym nie zauważyłem żadnych literówek, ani innych baboli psujących radość czytania.

Fanom thrillerów politycznych i mocnych sensacji Dzień Pamięci będzie się podobać, więc nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zachęcić do przeczytania. Z największą przyjemnością sięgnę po następną pozycję tego autora, mając nadzieję, że będzie w równym stopniu ciekawa jak inne jego powieści.

 
Autor: Bartosz „Bartek” Sidzina
Redakcja: Marcin „Sharn” Byrski 

Dziękujemy wydawnictwu Rebis za udostępnienie darmowego egzemplarza do recenzji


Dzień Pamięci


Autor: Vince Flynn
Tytuł: Dzień Pamięci
Wymiary: 135 x 215 mm
Liczba stron: 416
Oprawa: miękka
ISBN:  978-83-7301-837-2

Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Premiera  
 2006
Cena  
29.00 PLN
 

Ocena:
 
Ogólna
70%
 
Ocena końcowa: 70%
 

 


 
08-05-2007, 20:13 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4706
Bartuś... od kiedy ty książki czytasz? Jestem pod wrażeniem... nawet fajną recenzję napisałeś :D


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   $$5#3... transmisja przerwana...