Valkiria Network - Artykuły > Wydarzenia i imprezy > Intel Extreme Masters 2018 - relacja z imprezy

http://valkiria.net/index.php?p=articles&area=23&id=16606&type=review


Intel Extreme Masters 2018 - relacja z imprezy
Intel Extreme Masters 2018 to tak naprawdę festiwal niesamowitych emocji.
 08-03-2018, 20:27
 ARTUT
 4998 x przeczytano

Tegoroczna edycja Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach była zdecydowanie najlepszą odsłoną tej imprezy. Jest pod każdym względem przełomowa i w tej relacji postaram się to udowodnić.IEM organizowany przez ESL to turniej epicki w pełnym rozumieniu tego słowa. To najwyższa światowa klasa, z którą ciężko jest konkurować innym wydarzeniom poświęconym eSportowi. Nie oszukujmy się… impreza Intela jest po prostu bezkonkurencyjna. Ogromny wpływ na to ma z pewnością kosmiczny budżet. Byłem jednak świadkiem wielu eventów organizowanych z ogromnym zapleczem finansowym, którym wiele brakowało do perfekcji. Co zatem jest kluczem do sukcesu? To najprawdopodobniej ludzie tworzący daną organizację. ESL zebrał ekipę, która potrafi zadziwić świat.Katowicki Spodek wraz z przylegającym do niego Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym jest idealnym miejscem do organizacji tego typu wydarzeń. Świetnie skomunikowana aglomeracja katowicka pozwala mieszkańcom okolicznych miast na szybki transport na miejsce. Na Śląsku nie brakuje hoteli i różnorodnych miejsc noclegowych. Przy frekwencji sięgającej około 200 000 ludzi ma to ogromne znaczenie.

Na Intel Extreme Masters 2018 wstęp jest darmowy, co zdecydowanie jest jego ogromną zaletą. Oczywiście osoby, które nie chcą stać w monstrualnych kolejkach, mogą wykupić bilety uprawniające do szybszego wejścia, a nawet specjalne wejściówki Premium, które zapewniają wstęp do specjalnych stref oraz dodatkowe udogodnienia i gadżety.


MCK w tym roku było miejscem, gdzie wystawcy udowodnili, że polska branża nowoczesnych technologii i gier wideo ma się świetnie. Stoiska robiły rewelacyjne wrażenie i kipiały wręcz od atrakcji. Rozdano tam też monstrualne ilości nagród. Tam naprawdę nie można się było nudzić.W tym roku zrezygnowano z atrakcji poświęconych twórcom internetowym a Jutuberzy i Cosplayerzy szaleli na stoiskach swoich partnerów. To rozwiązanie bardzo przypadło do gustu zarówno mi, jak i w zasadzie wszystkim, z którymi miałem okazję porozmawiać. IEM miał być świętem sportów elektronicznych i tak zostało.


Kompletnie nie ma sensu wymieniać nawet części, czy nawet tych najważniejszych atrakcji, bo tych było istne zatrzęsienie. Wystarczy wspomnieć o mistrzostwach w DOTA2, StarCraft 2 czy wreszcie Counter Strike: Global Offensive. To głównie one przyciągnęły dzikie tłumy.

Z racji tego, że moi znajomi najwięcej czasu spędzili na stoisku firmy Alsen.pl (wraz z partnerami: Trust GamingAOC Gaming i Goodram) i ja tam byłem częstym gościem. Oj działo się tam dużo, a czasem tłumy kompletnie blokowały ciągi komunikacyjne. Turnieje LOLFIFA18 czy CS:GO cieszyły się jak zawsze wielką frekwencją. Ze sceny sypały się nagrody, a gwiazdy YouTube prowadziły animacje. Największą atrakcją był chyba jednak mecz CS:GO w wykonaniu apEX’a i KennyS’a, którzy z zasłoniętymi oczami próbowali sobie spuścić fragi, słuchając jedynie podpowiedzi chłopaków z obsługi stoiska, którzy kierowali ich głosem. Było przy tym masę zabawy i śmiechu. Szczerze mówiąc taki pojedynek mógłby spokojnie odbyć się na głównej scenie IEM. Oczywiście pojawienie się ekipy ALSEN-TEAM również sprawiło, że zrobiło się naprawdę ciasno.

A skoro już przy głównej scenie jesteśmy… to była klasa sama w sobie. Oprawa audiowizualna i efekty specjalne sprawiały, że szczęka sama opadała. Naprawdę ciężko jest to opisać. To po prostu trzeba było zobaczyć. Jeśli nie było Was w tym roku w Spodku to autentycznie macie czego żałować.


Intel Extreme Masters 2018 to tak naprawdę festiwal niesamowitych emocji. Atmosfera na widowni wypełnionej po brzegi była kosmiczna i nie da się w zasadzie opisać słowami co czuje uczestnik imprezy, gdy nagle kilkanaście tysięcy osób równocześnie zrywa się z miejsc nagradzając wiwatami najlepsze akcje. eSport udowadnia tym OGROMNĄ przewagę nad zwykłymi sportami a w szczególności piłką nożną, gdzie na stadionach można się nasłuchać najbardziej rynsztokowych słów, a za sympatię do drużyny przeciwnej w najlepszym razie wrócimy do domu poobijani. Wiele mówi się teraz o cyber sporcie na olimpiadach, o współpracy z Ministerstwem Sportu i tak zwanymi “działaczami”. Szczerze mówiąc, wcale nie jestem pewien czy wirtualne rozgrywki na tym zyskają. Intel Extreme Masters 2018 jest najlepszym dowodem na to, że eSport świetnie sobie radzi bez “wsparcia”, które chyba nie jest nikomu tak naprawdę potrzebne.

Mam nadzieję, że w 2019 roku znów spotkamy się w katowickim Spodku. Naprawdę warto się tam wybrać.

Artur “ARTUT” Machlowski

 

Tekst powstał przy współpracy z alsen.pl


Informacje dodatkowe:
 
 

Komentarze:


 
09-03-2018, 15:33 | L3ON | Komentarzy w sumie: 5
Tegoroczny przeszedł samego siebie! Z roku na rok jest co raz lepiej, ale w tym roku no naprawdę przyznaje była petarda!Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.