Valkiria Network | V-Game | Gry komputerowe | Ogniem i Mieczem | Gry fabularne | Dzikie Pola | Neuroshima | Świat Mroku | Warhammer
Film | Star Wars | Literatura | Andrzej Pilipiuk | Jacek Komuda | Zmierzch | Komiks | Planszówki | Karcianki | Wędrowycz | Bitewniaki | II wojna światowa
     
GOG.com
Valkiria - Polub nas na Fejsie
     (0|0)
  
Bounty Train - recenzja gry
23-07-2017, 23:17 | 352 x przeczytano | ARTUT
Bounty Train niesamowicie wciąga. Bardzo łatwo zrozumieć zasady gry i jednocześnie mamy masę satysfakcji w tym, że to my decydujemy jak chcemy grać.

Łoooooo… ale ta gra jest fajna! Z pewną taką nieśmiałością do niej usiadłem bo pomimo, że jestem wielkim fanem takich tytułów jak Jadged Alliance, Commandos czy Fallout Tactics, to premiera Bounty Train wypadła w chwili gdy miałem masę innych rzeczy na głowie i po prostu nie mogłem jej poświęcić swojej uwagi. Ale nadszedł ten dzień kiedy kompletnie znudzony (i na ostrym kacu) odpaliłem na chwilę taktyczno ekonomiczny symulator kowboja. Jeeeeeny ale ta gra jest super.

W Bounty Train wcielamy się w rolę właściciela firmy kolejowej w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Mamy na start zdezelowaną małą lokomotywę oraz wagon towarowy. W miarę rozwoju przedsiębiorstwa możemy kupować nowe żelazne konie, rozbudowywać je i ulepszać, oraz zafundować sobie więcej składów towarowych, pasażerskich, służbowych (w których wozimy naszych pracowników) czy nawet specjalne wagony szpitalne, z zainstalowanym moździerzem czy inne.

Oprócz handlu masą różnorodnych dóbr, na których możemy natrzepać bardzo wysokie zyski, możemy wykonywać zlecenia na przewóz dóbr, osób czy zainwestować w różnego rodzaju budynki. Warto czasem odłożyć naszą gotówkę na bezpieczną lokatę w banku, która zwykle przynosi bardzo dobry dochód.

W całą zabawę wpleciony jest konflikt stanów Północy i Południa, więc nasze działania mają wpływ na reputację zarówno w poszczególnych miastach jak i frakcjach: Konfederatów, Unionistów, Indian czy Bandytów.

Żeby tego było mało, naszą uwagę musimy także kierować w stosunku do obsady naszego pociągu. Zatrudnionych przez nas cyngli musimy uzbroić i rozwijać ich cechy.

W Bounty Train to my decydujemy jaką chcemy obrać ścieżkę kariery i w zasadzie w każdej chwili możemy ją zmienić. Możemy po prostu zostać bandytą, który okrada wszystkich po kolei, możemy zdecydować się na legalny handel czy dostarczać wyłącznie kontrabandę (broń i alkohol). Przewozy pasażerskie także bardzo się opłacają i mocno wpływają na naszą reputację.

Sama walka w grze sprawia kupę frajdy. Tryb taktyczny pozwala nam naprawdę rozwinąć skrzydła i jeśli odpowiednio rozegramy potyczkę to skromnymi siłami jesteśmy w stanie odeprzeć zmasowane ataki wrogów. Ale każdy kij ma dwa końce. Jeśli się zagapimy lub za bardzo zignorujemy wroga, to może nam ostro przetrzepać bobra. Nie dość, że nasi ludzie zostaną poranieni lub zabici, nasz skład zostanie uszkodzony, to jeszcze stracimy nasze cenne towary.

Bounty Train niesamowicie wciąga. Bardzo łatwo zrozumieć zasady gry i jednocześnie mamy masę satysfakcji w tym, że to my decydujemy jak chcemy grać. O ile kampania bardzo mnie wciągnęła, a tryb fabularny jest w niej naprawdę ciekawy, o tyle “wolna gra” w trybie “piaskownicy” to prawdziwy raj dla strategów.

Gra absolutnie mnie zachwyciła i wciągnęła na wiele, wiele godzin tak bardzo, że nie mogłem kompletnie odkleić się od monitora. Jedyna wada jaką w niej dostrzegłem to dość powtarzalny główny motyw muzyczny, który po kilku godzinach staje się monotonny. Trochę szkoda, że w grze brakuje większej liczby kowbojskiej muzyki.

Jeśli tak jak ja lubicie strategie ekonomiczne i symulatory ekonomiczne to z pewnością Bounty Train Was zachwyci. Polecam gorąco! Warto poświęcić jej chwilę by i Was zachwyciła.

 

Artur "ARTUT" Machlowski


Informacje dodatkowe:
 
Wydawca  
Dystrybutor  
Kategoria  
 Strategie
Platforma  
Możliwość zakupu  
Cena  
59,90
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

Wady i zalety:  
 
Absolutnie wciąga,
Dobra zabawa na wiele dni,
Rozbudowana,

 
 
Powtarzalna muzyka,

 

Wymagania:

Powiązane linki:
 
Strona wydawcy

 
 
Komentarze:


 
23-07-2017, 23:18 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4642
Absolutnie polecam! Gra jest świetna!Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.
   

Witamy w terminalu Militarnej Sieci Valkiria. Wszystkim rekrutom przypominamy o obowiązku rejestracji swych danych w celu podjęcia służby w siłach zbrojnych MSV.

Życzymy owocnej służby!!

* * *
Zaciągnij się do jednostki lub zostań jej dowódcą!

* * *

Szukasz kontaktu z V-Sztabem? Napisz do nas: kontakt[at]valkiria.net

* * *

Wrogą propagandę należy zwalczać! Do tego najlepiej nadaje się rakieta naprowadzana VX456.

* * *


Gdy zostaniesz ranny na polu bitwy, pamiętaj by wzywać Podsystem Medyczny tylko w przypadku bezpośredniego zagrożenia wszystkich funkcji życiowych. Nieuzasadnione wezwania będą karane!

* * *

W przypadku utraty łączności z Terminalem Głównym nie zapominaj o Podręcznym Zestawie Samobójczym!

* * *
Jak wykonać pioruna kulistego
Mali YouTuberzy
Przywita się..
Super oferta na nowe...
Studia - jakie?
Co ostatnio przeczytałam(em)?
Ostatnio słuchałem...
W jaką planszówkę ostatnio...
gdzie kupujecie?
Assassin's Creed [x360]


Profil użytkownika
Pseudonim

Hasło

Zapisz login

Przypomnij hasło!
Rejestracja

Na służbie:
Żołnierze: 0

Cywile: 17

Statystyki wizyt:
Wizyty: 2951460
Dziś gości: 155
Ten miesiąc: 5032
Rekord gości: 11493
Gości wczoraj: 227
Tako milczy Zaratustra - plansze


Saga o Atlasie i Axisie #3 - plansze


Ralph Azham #8: Nie pochwycisz płynącej rzeki - plansze


Ostatki - plansze


Layers of Fear - screeny


Najnowsze pliki

Interior #1
Interior jest biuletynem z fanowskimi materiałami do gry fabularnej...
Ja, Diablica - fragment
Ymar - fragment
Nowa Fantastyka 08/2010 - zapowiedź
Powrót do Katedry Szkarłatnych Witraży - raport z sesji Klanarchii

$$5#3... transmisja przerwana...

Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera
Magazyn Valkiria
Propaganda
V-Game
E-mail
Imię
Format

-->