Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Edimax RG21S - recenzja routera
21-07-2017, 14:48 | 1270 x przeczytano | ARTUT
W moje zręczne i wypielęgnowane palce wpadł niedawno mały bohater nowoczesnych technologii. Edimax RG21S czyli gigabitowy, dwuzakresowy router...

Wiele osób korzysta z internetu w swoim domu czy biurze kompletnie nie zwracając uwagi na to, na jakich urządzeniach pracuje. Jeśli tylko wiadomości z messengera dochodzą, filmik ze śmiesznym kotkiem na Jutubie ładuje się w miarę szybko a plotkarskie serwisy wczytują się bez większych opóźnień to już wystarczy im do szczęścia. Gry sieciowe? No nie ma strasznych lagów więc jest luz.

Mało osób zwraca uwagę na to, że urządzenia udostępniane przez dostawców kablówki czy lokalnego internetu to zazwyczaj najtańsze i najgorsze pudła jakie da się po taniości kupić od Chińczyków.

Przyznam szczerze, że do niedawna miałem podobne podejście do tematu internetu w moim domu. Owszem czasem narzekałem, że net padł na chwilę albo, że pliki długo się wysyłają. Kosmiczną różnicę poczułem dopiero w chwili gdy podłączyli mi 150 mb łącze. Od tej chwili moje życie stało się lepsze i piękniejsze :)

W moje zręczne i wypielęgnowane palce wpadł niedawno mały bohater nowoczesnych technologii. Edimax RG21S czyli gigabitowy, dwuzakresowy router do roamingu bezprzewodowego AC2600 MU-MIMO z VPN.

Pominę fakt, że to urządzenie wygląda naprawdę bardzo atrakcyjnie i w przeciwieństwie do wielu potworków dostępnych na rynku, nie ma wstydu by postawić go w okolicy swoich konsol i kolekcji gier zbieranej latami. Nie wiem dlaczego, ale na pierwszy rzut oka skojarzył mi się z serią StarTrek. Może to przez elegancki czerwony front, który z powagą i pewnością siebie spogląda na wszystkich.

Anteny są wykonane również bardzo solidnie i raczej nie grozi im złamanie czy urwanie przez nieostrożnego użytkownika szarpiącego plątaninę kabli, która zwykle otacza urządzenia elektroniczne.

Edimax RG21S w przeciwieństwie do wielu konkurentów nie grzeje się niczym Janusze, którym żona kazała skopać trawnik na działce by zasadzić pomidory. Kilka razy miałem wątpliwą przyjemność prawie poparzyć sobie rączęta innymi urządzeniami tego typu, więc wiem co piszę.

Nie jestem fanem testów laboratoryjnych i szczerze mówiąc ich wyniki wiszą mi i powiewają. Dlatego na pewno nie zobaczycie tu wykresów porównawczych i innych nudnych jak flaki z olejem tabelek. Ale na pierwszej linii frontu, gdy w moim mieszkaniu czasem działało kilka telefonów po WiFi, trzy laptopy i dwie konsole to net działał bez zarzutu. To jest najlepszy dowód na to, że Edimax RG21S daje radę.

Tym z Was, którzy lubią oglądać świńskie filmy a wstydzą się żeby ktoś ich nie podpatrywał, albo nie lubią blokad regionalnych, to z pewnością funkcja VPN będzie ogromną zaletą.

a sięgająca około 500 zł to niestety konieczność za dobrej jakości urządzenie tego typu. Trzeba się niestety liczyć z takim wydatkiem.

Podsumowując, polecam to urządzenie do użytku domowego i biurowego. W zasadzie nie widzę w nim żadnych wad, które byłyby widoczne dla w miarę przeciętnego użytkownika.

 

Artur "ARTUT" Machlowski

 

Poniżej prezentuję szczegółowy opis i specyfikację udostępnioną przez producenta.

  • Jednoczesna dwupasmowa łączność bezprzewodowa: prędkość do 800Mb/s (2.4GHz) i do 1733Mbps (5GHz), wsteczna zgodność ze standardami bezprzewodowymi 802.11a/b/g/n

  • Technologia MU-MIMO: (Multiple User - Multiple Input Multiple Output), ubsługa wielu urządzeń jednocześnie

  • Szybki roaming: nieprzerwane połączenie z siecią bezprzewodową, przełączanie między urządzeniami Edimax Gemini

  • Wiele sieci bezprzewodowych: do 10 sieci bezprzewodowych (5 w 2.4GHz i 5 w 5GHz)- zabezpieczenie zasobów sieciowych (tylko w trybie Punktu Dostępu)

  • Sieć typu "Gość": sieć bezprzewodowa odizolowana od głównej sieci lokalnej

  • iQ Setup: szybka i łatwa konfiguracja za pomocą smartfonu, tabletu lub komputera

  • iQoS: wydajne zarządzanie szerokością pasma

  • Formowanie wiązki: lepsza wydajność i stabilność oraz większy zasięg dzięki kierunkowemu sygnałowi

  • Obsługa IPv6: obsługa nowej wersji protokołu internetowego, większa liczba adresów IP

  • Dwa tryby pracy: router bezprzewodowy lub punkt dostępu

 

Router Edimax Gemini RG21S został zaprojektowany tak, żeby zapewnić szybkie i nieprzerywane przesyłanie danych. Dzięki najnowszej technologii 11ac Wave 2, a także szerokiemu wachlarzowi innych funkcji, router umożliwia znaczy wzrost szybkości, jakości i wydajności sieci bezprzewodowej. Standard bezprzewodowy AC2600, technologia MU-MIMO umożliwiająca jednoczesne połączenie wielu urządzeń, a także funkcja szybkiego roamingu, czynią z Gemini RG21S router o większej szybkości i wydajności, mniejszych opóźnieniach i lepszej stabilości sieci bezprzewodowej.

RG21S to dwuzakresowy router bezprzewodowy 802.11ac Wi-Fi, który może przesyłać dane z prędkością do 1733Mb/s w paśmie 5GHz i do 800Mb/s w 2.4GHz, idelany do super szybkiego przesyłania plików i oglądania filmów w jakości 4K opóźnień. Dzięki technologia MU-MIMO (Multiple User - Multiple Input Multiple Output) obsługującej klika urządzeń jednocześnie, router jest doskonałym rozwiązaniem dla sieci biurowych zapewniając lepszą wydajność i mniej opóźnień. A wraz z urządzeniami Edimax obsługującymi roaming umożliwia automatyczną detekcję i przełączanie urządzeń klienckich do sieci o najlepszym sygnale bezprzewodowym.


Informacje dodatkowe:
 
Możliwość zakupu  
Cena  
~500
 

Ocena:
 
Ogólna
90%
 
Ocena końcowa: 90%
 

Wady i zalety:  
 
dobra jakość wykonania,
solidne anteny,
atrakcyjny wygląd,
nie grzeje się,

 
 
mógłby być tańszy,

 

Powiązane linki:
 
Strona producenta

 
 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.