Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Beat Cop - recenzja gry
26-03-2017, 19:48 | 1754 x przeczytano | ARTUT
W trakcie rozgrywki trafiamy na quiz filmowy i pytanie: Utrata jakiej części ciała groziła bezwzględną śmiercią w filmie "Nieśmiertelny" z Christopherem Lambertem. Odpowiedzi do wyboru są dwie: głowa lub żołądź. Dziękuję! Kurtyna! Oklaski! 

O Beat Cop było już głośno od jakiegoś czasu. 11 bit Studios jest już znanym i utytułowanym wydawcą gier specjalizującym się w indykach. Ich SpaceCom czy This War of Mine ostro namieszały na rynku, zebrały masę nagród i świetnych recenzji a ceny akcji spółki poszybowały w górę. Tym razem autorem jest niezależne polskie studio Pixel Crow. A do tego wszystkiego na dodatek w Polsce dystrybutorem jest Techland, który jak zawsze dodał coś od siebie i pudełkowe wydanie wyczarował na wyjątkowo wysokim poziomie. Wystarczy wspomnieć o kasecie magnetofonowej ze ścieżką muzyczną z gry, która pojawiła się na rynku jako specjalny gadżet przeznaczony  do edycji specjalnej, na konkursy czy dla mediów.

Najnowsza produkcja której premiera została zaplanowana na 30 marca 2017 roku to przygodówka z elementami symulatora. Krótko mówiąc wcielamy się w postać nowojorskiego policjanta, który jest zamieszany w tajemniczą aferę. W związku z tym, trochę za karę trafia na ulicę jako zwyczajny krawężnik. Fabuła toczy się w latach osiemdziesiątych minionego wieku. Ekran aż kipi od klimatu tamtych czasów. 

Twórcy gry celowo zaserwowali nam pikslową grafikę rodem ze starych PC, Atarii czy automatów, która jeszcze bardziej ułatwia nam wczucie się w stylistykę Policjantów z Miami, Kojaka czy innych filmów i seriali, z których autorzy produkcji czerpią pełnymi garściami.

Prosty widok 2D, nieco toporne udźwiękowienie i animacje rodem z ośmiobitowców mają niesamowity klimat retro. Kompletnie ujęło mnie to za serce. Wszak urodziłem się pod koniec lat osiemdziesiątych ;)

No, ale najważniejsza oprócz klimatu jest wyjątkowa grywalność Beat Cop. Ta gra potrafi wciągnąć na całe godziny. 

Rozgrywka jest podzielona na dni służby. W każdym z nich otrzymujemy z góry określone przez dowódcę zadania. I tak, mamy wlepić odpowiednią liczbę mandatów za złe parkowanie, rozbite światła czy łyse opony. Musimy także zlecić odholowanie aut, zatrzymywać złodziei czy podejrzanych o inne przestępstwa bandziorów. Niejednokrotnie przyjdzie nam też postrzelać się z różnymi typkami.

W trakcie służby dostajemy też inne zadania. Musimy np. pozrywać plakaty promujące pornografię czy nowe ruchy religijne. Czasem na polecenie centrali mamy odwiedzić jakiegoś mieszkańca czy przeszukać zaparkowane auta. 

Ale żeby tego było mało, na dzielnicy króluje włoska mafia i czarne gangi. Wielokrotnie przyjdzie nam im pomagać lub przeszkadzać. Musimy jednak uważać, gdyż zazwyczaj współpracując z makaroniarzami, narażamy się gangusom, policji i lokalnym mieszkańcom. Z drugiej strony, jeśli za bardzo przykładamy się do naszej pracy to możemy podpaść rodzinie i ulicznym oprychom. Gdy poziom niezadowolenia którejś ze stron spadnie za bardzo, to możemy spodziewać się niemiłych konsekwencji.

Bieganina po ulicy kosztuje nas wiele wysiłku więc od czasu do czasu musimy także podjeść.

W grze nie brakuje humoru i całej masy nawiązań do popkultury i lat osiemdziesiątych. Nie chcę Wam psuć zabawy, ale muszę wspomnieć o misji, która jest stworzona na podstawie świetnej komedii, w której Eddie Murphy wciela się w rolę szalenie bogatego afrykańskiego księcia, który przyjeżdża do Nowego Jorku znaleźć żonę. Jest zabawnie.

Beat Cop to naprawdę bardzo udana produkcja. Niesamowicie wciąga, wymaga od nas sporego refleksu, kojarzenia faktów i ruszenia mózgownicą. Została wydana całkowicie po polsku więc Ci z Was, którzy z angielskim są na bakier na pewno będą zadowoleni. Szczerze mówiąc ta gra jest tak dobra, że jestem trochę zły na autorów, że nie przygotowali jakiegoś edytora i randomizera misji dzięki, któremu moglibyśmy sami tworzyć krótkie przygody i udostępniać je w sieci. Ta gra ma ogromny potencjał i mogłaby cieszyć graczy jeszcze przez długi czas po zakończeniu głównego wątku przygody. Troszkę jest mi smutno też dlatego, że nie dodano większej liczby dialogów, które przy kolejnym przyjmowaniu łapówki od ukaranych mandatem, po prostu za często się powtarzają. Podobnie jest w trakcie odwiedzin sklepów. Często każdy właściciel mówi dokładnie to samo. 

Ale te wszystkie drobne wady gry nadrabia z nawiązką jeden wyjątkowy szczegół. W trakcie rozgrywki trafiamy na quiz filmowy i pytanie: Utrata jakiej części ciała groziła bezwzględną śmiercią w filmie "Nieśmiertelny" z Christopherem Lambertem. Odpowiedzi do wyboru są dwie: głowa lub żołądź. Dziękuję! Kurtyna! Oklaski! 

 

Artur "ARTUT" Machlowski


Informacje dodatkowe:
 
Producent  
Wydawca  
Dystrybutor  
Platforma  
Możliwość zakupu  
Cena  
~55 zł
 

Ocena:
 
Ocena
80%
 
Ocena końcowa: 80%
 

Wady i zalety:  
 
Tony humoru,
Świetny klimat,
Rewelacyjna grywalność,
Połączenie przygodówki i symulatora,
Wspominałem już o humorze?...

 
 
Brak edytora misji, który pozwolił by na dłużą przygodę z grą,

 

Wymagania:

Powiązane linki:
 
Beat Cop - oficjalna polska strona

 
 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.