Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Horyzonty Wyobraźni już są
23-11-2010, 10:36 | 3889 x przeczytano | iChris
Na konwencie Cyber Falkon 2010 w Lublinie miało miejsce wręczenie nagród zwycięzcom konkursu literackiego Horyzonty Wyobraźni. Poniżej więcej informacji.

W chwili, gdy piszę te słowa, ogromna liczba młodych ludzi siedzi w zaciszu swoich pokoi i pracowicie stuka na komputerze lub zapełnia kolejne strony zeszytów swoimi zapiskami. Po tygodniach, czasem po miesiącach stukania jakieś dziesięć procent z nich decyduje się wysłać gdzieś te wytwory swego umysłu. Statystyki są nieubłagane. Dziewięćdziesiąt procent tekstów trafiających do redakcji nie nadaje się absolutnie do niczego. Pierwsza publikacja to wkroczenie na wąską i stromą ścieżkę. Drugie opublikowane opowiadanie, trzecie, piętnaste... Jakieś dziesięć procent debiutantów ma na tyle wyobraźni i hartu ducha, by wydać pierwszą książkę. Pierwsza książka to kolejny etap. Przekroczenie Rubikonu. I znowu. Po niej przychodzi druga, trzecia, dziesiąta...

Andrzej Pilipiuk


Przekroczyliśmy Rubikon po raz kolejny. Podczas Falkonu w Lublinie nastąpiła uroczysta gala wręczania nagród zwycięzcom ogólnopolskiego konkursu literackiego „Horyzonty Wyobraźni”. Corocznym owocem konkursu jest zbiór opowiadań, wydany pod patronatem Stowarzyszenia Qfant, wydawnictwa Radwan oraz społeczności internetowej, reprezentowanej przez znane portale literackie Wyniki kształtowały się następująco:


Grand Prix - Agnieszka Hałas „Córka sztukmistrza”


2 miejsce - Anna Dominiczak „Zwierzę”


3 miejsce - Katarzyna Żak „Powrót ad fontem”


Wyróżnienie - Karolina Jagnyziak „Młoda bogini kukurydzy”


Wyróżnienie - Patryk Młynek „Ucieczka z króliczej nory”


Wyróżnienie - Magdalena Kubasiewicz „Sprzedawca snów”


Nagroda specjalna Stefana Dardy - Agnieszka Hałas „Córka sztukmistrza”


Nagroda specjalna portalu weryfikatorium.pl - Radosław Rak „Człowiek, który był pleśnią”


Celem konkursu jest popularyzowanie twórczości z dziedziny szeroko pojętej fantastyki oraz kryminału. Stowarzyszenie QFant umożliwia w ten sposób młodym, dobrze zapowiadającym się autorom promocję i rację bytu na panteonie literatury fantastyczno-kryminalnej. „Horyzonty” są imprezą cykliczną, będące ważnym wydarzeniem literackiego kalendarza.


Tomik ze zwycięskimi opowiadaniami można zakupić na allegro po promocyjnej cenie. Tylko teraz koszty przesyłki bierzemy na siebie!


Książka tygodnia - Jacek Skowroński "Mucha"


Ta mucha cię użądli…


Zblazowany agent ubezpieczeniowy Apoloniusz stawia się na spotkanie w sprawie polisy. Przyjmuje go roznegliżowana pani domu o imieniu Jola. Podekscytowany mężczyzna rozkoszuje się wizją upojnych chwil, kiedy nagle przez okno dostrzega pana domu, który wspólnie z pomocnikami właśnie wyprawia na tamten świat pewnego gościa. Apoloniusz daje drapaka przez okno. I tak rozpoczyna się jego bohaterska walka z Muchą, czyli znanym gangsterem Konradem Z., który ani myśli rezygnować z pogoni za nieszczęsnym świadkiem.


Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat Jacka Skowrońskiego, polecamy wywiad z autorem "Muchy".Źródło: informacja prasowa

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.