Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Pyrkon 2016 - Bądź częścią jeszcze bardziej fantastycznej XVI edycji!
20-02-2016, 11:27 | 4959 x przeczytano | ARTUT
Poniżej prezentujemy pierwszą zapowiedź XVI edycji poznańskiego Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2016.

Informacja prasowa:

Pyrkon 2016 - Bądź częścią jeszcze bardziej fantastycznej XVI edycji!

Festiwal Fantastyki Pyrkon to najpopularniejsza impreza fantastyczna w Polsce, zaliczana również do największych w Europie. Z roku na rok liczba jej uczestników powiększa się, gdyż organizatorzy Pyrkonu zachęcają do przyjazdu nie tylko miłośników literatury, lecz także filmów, gier oraz seriali fantastycznych. Jubileuszową XV edycję odwiedziło ponad 31 tys. uczestników!

Pyrkonowa przygoda rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy to poznański Klub Fantastyki Druga Era zdecydował, że należy zorganizować imprezę dla fanów szeroko pojętej fantastyki. Od tego momentu Pyrkon nieustannie wzrasta zarówno pod względem liczby odwiedzających go uczestników, jak równie ż w zakresie proponowanych atrakcji, zapraszanych gości czy przestrzeni, którą proponujemy wystawcom.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Pyrkon 2016 odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zapewniamy Was, że przygotowujemy całą paletę różnorodnych niespodzianek, które sprawią, że czas spędzony na Festiwalu będzie jeszcze bardziej niezapomniany!

Na początek warto wspomnieć, że edycja 16. rozgrywać się będzie na przestrzeni aż9 pawilonów (3, 3A, 4, 5, 5A, 10, 11, 14 oraz 15). Możemy też już poinformować, że w tym roku zajmiemy zarówno Iglicę - jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Międzynarodowych Targów Poznańskich i samego Poznania, jak również znaną wszystkim z nowoczesnego wyposażenia i niesamowitych możliwości Salę Ziemi. Dodatkowo obszar dedykowany wystawcom zostanie powiększony do ponad 7000 m2!

Jesteśmy pewni, że przy takiej powierzchni każdy będzie w stanie znaleźć coś, co zaspokoi jego fantastyczny gust.

Dla osób, które przed zakupami chciałyby sprawdzić możliwości interesujących ich gier, czy też dla tych, którzy będą mieli ochotę spędzić czas pośród innych graczy, przygotowany będzie osobny Games Room. W tym roku sala dla fanów planszówek zajmie aż 5 tysięcy m2. Dla miłośników gier elektronicznych przygotowujemy obfity w atrakcje blok im dedykowany (o powierzchni 2,5 tys m2), w którym znajdą się nie tylko nowości i spotkania ze znanymi Youtuberami, ale także strefa z grami retro i prelekcje na temat różnych tytułów. Dla osób lubiących rywalizację przewidujemy możliwość sprawdzenia się w turniejach League of Legends, Heartstone’a oraz Heroes of the Storm.

Jak powszechnie wiadomo, Pyrkon gośćmi stoi! Dotychczas swoją obecnością zaszczycali nas międzynarodowej sławy pisarze, tacy jak:

  • Ian McDonald - angielski pisarz science-fiction, zdobywca nagrody Hugo za nowelę The Djinn's Wife
  • Olga Gromyko - białoruska pisarka odznaczona medalem im. Nikołaja Gogola za rozwój literatury fantastycznej w Rosji; w Polsce znana z lubianej serii o Wolsze Rednej,
  • Graham Masterton - brytyjski pisarz znanych na całym świecie horrorów,
  • Ted Chiang - amerykański pisarz science-fiction, wielokrotny laureat nagród Hugo, Nebula oraz Locusa,
  • Tad Williams - amerykański pisarz science-fiction i fantasy.

Już teraz możemy zdradzić, że także edycja 16. będzie obfitowała w znane nazwiska. Fantastyka to nie tylko literatura, to także wyśmienite gry fabularne, których twórców udało nam się zaprosić:

John Wick - twórca kultowych w Polsce RPGów samurajskiej Legendy Pięciu Kręgów i płaszczo-szpadowego 7th Sea,

Mark Rein Hagen - znany polskim fanom przede wszystkim jako twórca słynnego RPG-a Wampir: Maskarada oraz innych gier z uniwersum Świata Mroku.

Jak co roku przewidujemy dla Was również całą gamę spektakularnych atrakcji takich jak:

Maskarada: znany w całej Polsce konkurs cosplay,

Złote Maski: konkurs dla wszystkich fascynatów Larpów i twórców scenariuszy do nich,

Arena: miejsce pokazów walk rycerskich, turniejów gier, warsztatów tańca,

Czytelnia komiksów: tworzona przy współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w Poznaniu,

Spotkania i możliwość zrobienia sobie zdjęcia z grupą odtwarzającą postacie z będącego obecnie na fali filmu STAR WARS,

Cosplayerzy: uczestnicy przebrani za wszelkiego rodzaju postacie z książek, filmów czy gier - na Pyrkonie spotkacie zarówno Księżniczkę Elsę, jak i postaci LEGO Batmana lub Czarodziejkę z Księżyca

Ważnym jest, że na terenie imprezy zapewniamy uczestnikom:

  • ciepłe posiłki w przystępnych cenach w strefie gastronomicznej,
  • miejsce do spania w specjalnie przygotowanej sali noclegowej,
  • sanitariaty.

Wkrocz z nami do fantastycznego świata!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową, gdzie zawsze można znaleźć wszelkie aktualności z procesu powstawania Pyrkonu oraz dane kontaktowe do osób odpowiedzialnych za konkretne działy: www.pyrkon.pl

Przyjedźcie i wraz z nami weźcie udział w tej trzydniowej, niesamowitej przygodzie!

Pozdrawiamy,

Ekipa Pyrkonu

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.