Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
75 lat Ferdydurke!
02-04-2012, 21:41 | 7719 x przeczytano | Zgred
Uwaga, uwaga! Wszyscy ci, którzy już dali się upupić i ci, którym nadal udaje się uciekać przed gębą. W roku 2012 obchodzimy 75. rocznicę powstania powieści, która wciąż zachwyca (bo zachwyca) – Ferdydurke Witolda Gombrowicza! Obchody tej podniosłej rocznicy, obok licznych ciał - pedagogicznych i nie tylko, organizuje polski wydawca Gombrowicza - Wydawnictwo Literackie. Nasza akcja edukacyjna nosi tytuł Jak nie dać się „upupić”, czyli 75 lat powieści Ferdydurke Witolda Gombrowicza.


Dla tych, „których zachwyca” i tych jeszcze nie przekonanych, co do wielkości Ferdydurke przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Program naszej akcji wypełnią wydarzenia teatralne, warsztaty artystyczne, wystawy, a także liczne konkursy dla młodzieży i nauczycieli, dla Miętusów, Syfonów, Młodziaków i Pimków wszystkich kategorii. Chcemy na nowo odczytać słynną powieść, koniec i bomba. A kto czytał ten… wcale nie trąba!


Na dobry początek naszego projektu chcemy wszystkich zainteresowanych zaprosić na spektakl Ferdydurke przygotowany przez Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Dla odważnych mamy 30 wejściówek. Spektakle odbędą się 17,18,19 kwietnia. Aby obejrzeć spektakl i wziąć udział w spotkaniu z twórcami, trzeba odpowiedzieć na proste pytanie, które jutro (wtorek 3 kwietnia) zostanie zamieszczone na stronie internetowej akcji: www.ferdydurke.edu.pl.

Niebawem ogłosimy kolejne pytania, a odpowiedzi nagrodzimy możliwością udziału w profesjonalnych warsztatach: plastycznych, fotograficznych i radiowych (szczegóły wkrótce na stronie internetowej).

Akcja startuje już teraz, a wielki finał odbędzie się w październiku 2012. Jesienią we współpracy z Wydziałem Polonistyki Uj odbędzie się konferencja naukowa poświęcona Ferdydurke oraz wieczór, podczas którego o słynnej powieści Gombrowicza rozmawiać będą znani pisarze i ludzie kultury. Zaplanowaliśmy także cykl warsztatów metodycznych dla nauczycieli na temat nowych interpretacji dzieła Gombrowicza.

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.