Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
CD Projekt dystrybutorem gry karcianej Jakub Wędrowycz!
15-12-2011, 18:35 | 8923 x przeczytano | Zgred

Firma CD Projekt oficjalnie potwierdziła objęcie dystrybucji Fabularyzowanej Kolekcjonerskiej Gry Karcianej Jakub Wędrowycz.
W rozszerzeniu zamieszczamy szczegółowy opis przygotowany przez dział Gier Bez Prądu.


Fabularyzowana Kolekcjonerska Gra Karciana „Jakub Wędrowycz" jest oparta o motywy z bestsellerowych opowiadań Andrzeja Pilipiuka wydanych nakładem Fabryki Słów. Dzięki oryginalnym zasadom możliwa jest rozgrywka jednoosobowa. Oczywiście najwięcej radości można czerpać przy zabawie wieloosobowej (dwóch, trzech, czterech lub więcej graczy). Mechanika jest bardzo łatwa i intuicyjna, dzięki czemu osoby, które dotychczas nie miały styczności z grami karcianymi z pewnością szybko zrozumieją i polubią tę formę rozrywki.

Każdy z uczestników wciela się w postać Jakuba Wędrowycza, który odwiedza kolejne Miejsca spotykając tam różnorodnych Wrogów. Dysponując odpowiednimi Gratami, czyli wszelkiej maści przedmiotami i rodzajami broni, wykonuje kolejne Fuchy ułatwiając sobie zadanie zagrywając specjalne Efekty. Oczywiście gracze mogą wspierać się lub przeszkadzać sobie wzajemnie w osiągnięciu głównego celu, czyli uzyskania jak największej Sławy. Zasady gry i opisy kart pozwalają i pomagają jednocześnie w fabularyzowaniu rozgrywki. Dzięki temu każdy z uczestników może snuć ciekawą i zabawną historię.

Karty do gry pakowane są po 60 egzemplarzy w Zestawy Startowe. Każdy starter zawiera odpowiednio karty: Herosa, Miejsc, Wrogów, Fuch, Gratów i Efektów. Paczki skonstruowane są w ten sposób, by posiadając jeden zestaw, można było nim zagrać i dobrze się bawić. Ze względu na różnorodność kart, niezmiernie rzadko można natrafić na taki sam zestaw. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i miłośników strategicznego myślenia. Pozwala na konstruowanie niepowtarzalnych talii i różnorodność partii gry. W sprzedaży dostępne są także Zestawy Dodatkowe Małe - Boostery (9 kart) oraz Zestawy Dodatkowe Duże - MegaBoostery (20 kart).

W rozgrywce używana jest kość sześciościenna (znana z popularnych gier planszowych takich jak np. „Chińczyk" czy „Monopoly"). Wnosi to dodatkowy element losowości i zwiększa emocje przy zabawie.
Każda z kart jest oznaczona nominałem znanym ze standardowych gier karcianych takich jak „Wojna" czy „Poker". Im wartość jest wyższa, tym konkretna karta nią oznaczona, jest rzadziej spotykana i ma większe znaczenie w grze. Jest to jednoznaczne z jej wartością kolekcjonerską. Tym samym As Pik jest najtrudniej dostępną kartą i najmocniejszą w grze, a 2 Trefl to najczęściej spotykana karta posiadająca najmniejszy wpływ (różnych wzorów posiadających niskie wartości jest odpowiednio więcej).
Ciekawostką uatrakcyjniającą rozgrywkę w „Jakuba Wędrowycza" jest także to, że pokerowe grupy kart („pary", „trójki", „fule", „strity" itp.) mają specjalne znaczenie w zabawie.

Dodatkowe informacje:

Jakub Wędrowycz to fikcyjna postać literacka. Staruszek zamieszkujący okolice wsi Wojsławice trudni się społecznym pasożytnictwem, bimbrownictwem, jest egzorcystą amatorem i łowcą wampirów, zabójcą utopców i niestrudzonym wrogiem Władzy Ludowej oraz wszelkich jej pachołków (a w szczególności Milicji Obywatelskiej). To prawdziwy, przaśny, rodzimy, słowiański heros, który za kołnierz nigdy nie wylewa!

Andrzej Pilipiuk określany przez fanów „Wielkim Grafomanem" i „Największym piewcą wsi polskiej od czasów Reymonta" zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień (m.in. nagrodę im. Janusza A. Zajdla oraz Nautilus). Pod pseudonimem Tomasz Olszakowski napisał kilkanaście tomów będących kontynuacją przygód Pana Samochodzika.

Fabryka Słów jest liderem na polskim rynku wydawniczym w kategorii: fantasy, Science Fiction, Horror oraz historii alternatywnej. Cieszy się wielkim powodzeniem zarówno wśród czytelników jak i krytyków literackich.

CD PROJEKT to wiodący polski dystrybutor i wydawca cyfrowej rozrywki. Od 17 lat dostarczamy klientom najwyższej jakości produkty - gry na komputery osobiste i konsole oraz filmy na DVD i Blu-ray. Od grudnia 2011 uruchomiliśmy nowy dział Gier bez prądu specjalizujący się w grach planszowych i karcianych.


 


 
16-12-2011, 00:00 | Sharn | Komentarzy w sumie: 1071
No, ja też. Moze więcej ludzi przybędzie na turnieje ;]


 
15-12-2011, 19:16 | Zgred | Komentarzy w sumie: 70
Ciekawe czy to ruszy Wędrowycza ;) Trzymam kciuki!


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.