Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Książkowe nowości od Solaris cz.2
27-01-2017, 21:01 | 261 x przeczytano | Silaz

Czyż trzeba lepszej rekomendacji? W większości przypadków te tytuły są na wyczerpaniu, od kilku do kilkunastu egzemplarzy, więc wkrótce nie będą dostępne. Więcej informacji poniżej.


Informacja prasowa:

Formą literacką, w której fantastyka się spełnia najlepiej jest opowiadanie. Chcemy dzisiaj zaproponować wybory zbiorów opowiadań najlepszych światowych autorów science fiction. Nie jest to seria, raczej książki, które można nazwać ogólnie Wybory The Best of... Są to polskie wybory opowiadań, nie mają swoich odpowiedników w w języku angielskim. Stąd olbrzymie nagromadzenie w nich tekstów uhonorowanych najpoważniejszymi nagrodami w światku SF. To jest praktyka niespotykana w USA czy Anglii. Podliczyliśmy - w tych ośmiu książkach zebrano opowiadania, które łącznie zdobyły: 29 x Hugo Award, 18 x Nebula Award i 16 x Locus Award.

POUL ANDERSON "NAJDŁUŻSZA PODRÓŻ"

Ten tom będzie dostępny w ledwie kilku egzemplarzach za kilka dni, czekamy na zwrot z jednej hurtowni.

Tom zawiera wszystkie opowiadania i krótkie powieści Poula Andersona, jakie otrzymały nagrody Hugo, Nebula i Locusa.

Zawartość: Najdłuższa podróż - Hugo 1961; Nie będzie rozejmu z władcami - Hugo 1964; Pod postacią ciała - Hugo 1969; Królowa powietrza i mroku - Hugo, Nebula, Locus 1972; Pieśń pasterza - Hugo, Nebula 1973; Księżyc łowcy - Hugo 1979; Psychodrama - Hugo, Nebula 1982

Poul Anderson był uważany - i słusznie - za arcymistrza w tworzeniu nieznanych światów. I ta umiejętność jest szczególnie widoczna w powyższych opowiadaniach i krótkich powieściach.

LUCIUS SHEPARD "KROKODYLOWA SKAŁA"

W serii The Best Of pojawi się tom opowiadań znakomitego amerykańskiego pisarza Luciusa Sheparda. 16 opowiadań, z tego aż 9 nowych, dość pokaźny tom.

Ze zbiorem wydanym przez Maga wspólne jest tylko jedno opowiadanie - Piękna córka łowcy łusek - bo Krokodylowa skała ma pokazać inne oblicze Sheparda, mniej oblicze fantasy, a bliższe SF i mainstreamowi. Shepard pisze opowiadania bardzo sugestywne i klimatyczne, osadzone w realiach współczesnej Ameryki Środkowej bądź Azji południowo-wschodniej, ale dziejące się jakby w równoległym świecie.

Nowe opowiadania: Delta Cwaniak Słonko,Żywot Buddy, Cienie, Białe pociągi, Upadek Kuby; Bestia z matecznika, W sercu prawa, Gwiazdy widziane przez kamień.

Ze starych, ale już trochę zapomnianych, bo od wydania niektórych minęło ćwierć wieku: Ostatni raz, Krokodylowa skała, Przepustka, Łowca jaguarów, Salwador, Ballada o Billu Pąklarzu i Piękna córka łowcy łusek.

Mamy więc w tomie laureatów i nominowanych do wszystkich najważniejszych nagród: Hugo, Nebuli, World Fantasy i Brama Stoker.

HARLAN ELLISON "PTAK ŚMIERCI"

Oryginalny polski wybór opowiadań Harlana Ellisona dokonany przez Wojtka Sedeńkę. Te opowiadania i mikropowieści zdobyły łącznie 6 nagród Hugo i 2 Nebule. Zawartość: Ukorz się pajacu. rzecze Tiktaktor ; Nie mam ust. a muszę krzyczeć ; Ptak śmierci ; Bestia. która wykrzyczała miłość w sercu świata ;Jeffy ma pięć lat ; Dryfując między wysepkami Langerhansa: 38°54" szerokości północnej. 77°00"13" długości zachodniej ; Palladyn zgubionej godziny ;Rola marzeń sennych 

ROBERT SILVERBERG "POŻEGLOWAĆ DO BIZANCJUM"

Oryginalny wybór opowiadań Roberta Silverberga obejmujący wszystkie jego nagrodzone Hugo i Nebulą opowiadania. Pasażerowie - nagroda Nebula; Skrzydła nocy - nagroda Hugo; Na scenę wkracza żołnierz. Za nim wkracza drugi - nagroda Hugo ; Pożeglować do Bizancjum - nagroda Nebula; Gilgamesz na pustkowiu - nagroda Hugo; Rodzimy się zmarłymi - nagroda Nebula; Dobre wieści z Watykanu - nagroda Nebula

MIKE RESNICK "SŁONIE NA NEPTUNIE"

Wybór najlepszych opowiadań Mike'a Resnicka, jednego z najbardziej utytułowanych pisarzy SF wszech czasów. Resnick od wielu lat jest w światowej czołówce twórców opowiadań, nie ma roku, by któreś z nich nie trafiło na listy nominowanych do Hugo, Nebuli, Locusa.

Opowiadania z tego zbioru przyniosło mu: 5 nagród Hugo, 1 Nebula i 1 Locus a także 1 polskie wyróżnienie Sfinks. Oprócz tego opowiadania tomu były wielokrotnie nominowane do nagród.

TED CHIANG "HISTORIA TWOJEGO ŻYCIA"

Ted Chiang uważany jest za jednego z najważniejszych żyjących pisarzy science fiction. Ekranizacja jego Krótkiej historii twojego życia już wkrótce zadebiutuje w kinach pod tytułem Nowy początek. Gdy obce formy życia przybywają na ziemie, zostaje sprowadzona lingwistka, aby pomóc przy komunikacji i rozszyfrować ich intencje. Nowo nabyta przez nią wiedza na temat ich języka i jego nielinearnej struktury pomaga jej poradzić sobie ze smutkiem związanym z rozwodem i śmiercią córki. W każdej historii autor przygląda się życiu w świecie pełnym niepewności i kruchości, wykorzystując do tego swoją niesamowitą inteligencję i humor.

Tytułowe opowiadanie sfilmowano - film nosi tytuł Arrival - polski tytuł Nowy początek.

CONNIE WILLIS "ŚMIERĆ NA NILU"

Connie Willis (ur. 1945) amerykańska pisarka science fiction. Debiutowała w 1970 roku, a pierwszą powieść opublikowała w dwanaście lat później. Jest najczęściej honorowanym pisarzem SF wszech czasów - ma na swoim koncie m.in. 10 Nagród HUGO, 6 Nagród NEBULA, Nagrody LOCUSA, do tego mnóstwo nominacji.

W swojej twórczości bardzo często sięga po motyw podróży w czasie lub kontakt z Obcymi. Często jej opowiadania są zabarwione ironią i inteligentnym humorem, który w zawoalowany sposób ośmiesza ludzkie przywary, jak choćby w genialnym opowiadaniu „Nawet królowa”, w którym Connie Willis opisuje świat, gdzie równouprawnienie płci stało się faktem. To spełnienie marzeń wszystkich feministek nadal nie jest wolne jednak od wojującego feminizmu, który w tym opowiadaniu przybiera komiczny charakter.

Śmierć na Nilu zawierał: Śmierć na Nilu - Hugo 1994, nominacja Nebula 1994; Nawet królowa - Hugo 1993, Nebula 1993, Locus 1993; Jak te, które pamiętamy - nominacja Hugo 2004, nominacja Nebula 2004; Ostatni winnebago - Hugo 1989, Nebula 1989; Pogrom komiczny - nominacja Hugo 1987; Cud - nominacja Hugo 1992; Krótka przerwa - nominacja Hugo 1990; List od Clearysów - Nebula 1983

CONNIE WILLIS "NIEBIESKI KSIĘŻYC"

W swojej twórczości autorka często sięga po motyw podróży w czasie lub kontakt z Obcymi. Często jej opowiadania są zabarwione ironią i inteligentnym humorem, który w zawoalowany sposób ośmiesza ludzkie przywary. Bywa i tak, że głównymi bohaterami swoich opowiadań czyni przypadek i chaos - jak w znakomitym tytułowym opowiadaniu z niniejszego tomu lub w noweli w "Rialto".

 


 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.