Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
Tegoroczny BFK odwołany
22-04-2016, 05:56 | 1290 x przeczytano | Sharn
W rozszerzeniu wieści prezentujemy list autorstwa Radosława Bolałka z wydawnictwa Hanami - organizatora wszystkich, dotychczasowych edycji Bałtyckiego Festiwalu Komiksowego. Znajdziecie tam powody i wyjaśnienia, dlaczego w tym roku festiwal się nie odbędzie...

Dzień dobry/Cześć!

Na wstępie pragnę podziękować wszystkim osobom, bez których dotychczasowe edycje Bałtyckiego Festiwalu Komiksu  by się nie odbyły. Współorganizatorom, osobom wspierającym imprezę z ramienia biblioteki, prelegentom, gościom, sponsorom, wydawcom komiksów oraz uczestnikom. Chcieliśmy, aby następna BFK była wyjątkowa, już od kilku edycji zbieraliśmy pomysły, pracowaliśmy nad nową formułą. Niestety w ostatnich latach udawało się nam zrealizować jedynie wycinek tego, czym chcielibyśmy, aby była ta impreza. Powód był dość prozaiczny – pieniądze. Mimo tego, że wiele osób poświęca co roku mnóstwo czasu, aby BFK była jak najlepsza, to i tak nie mamy możliwości realizacji wszystkiego bez nakładów finansowych. Transport, wyżywienie i noclegi gości, przygotowanie wystaw czy organizacja atrakcji towarzyszących, to wszystko kosztuje, a pozyskanie środków to niemal praca na cały etat. W tym roku mimo licznych prób nie dostaliśmy żadnych środków publicznych. O czym ostatecznie dowiedzieliśmy się kilka dni temu. W poprzednich latach udawało się zorganizować BFK chociażby przy wsparciu finansowym i organizacyjnym WiMBP Gdańsk. Środki te i wsparcie wolontariuszy wystarczyło na zorganizowanie imprez dobrych, ale nie wybitnych.
Pierwsze edycje BFK stanowiły dla wielu osób wzór, jak powinno się tworzyć festiwale komiksowe. Chcemy znów zorganizować imprezę na najwyższym poziomie, która będzie wyznaczać pewne standardy i która będzie inspirować inne imprezy. Dlatego postanowiliśmy, że w tym roku BFK się nie odbędzie. Da nam to czas i siły na zorganizowanie środków finansowych, które pozwolą na organizację festiwalu na poziomie zbliżonym do tego, jaki chcielibyśmy. Mamy nadzieję, że spotkamy się w jak najliczniejszym gronie w Trójmieście w 2017 roku!

PS. Zapraszamy w tym roku do Gdańska na zaprzyjaźnioną imprezę GDAK!


Radosław Bolałek, organizator Bałtyckiego Festiwalu Komiksu
 

 
Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.