Valkiria Network - Wieści > Wydarzenia i imprezy > LARP Dzikie Pola: Amor Vincit Omnia

http://valkiria.net/index.php?area=23&p=news&newsid=36372LARP Dzikie Pola: Amor Vincit Omnia28 października w Chacie Gieda w małopolskim Gdowie odbędzie się sarmacki LARPA pt. Amor Vincit Omnia w klimacie Dzikich Pól. Szczegóły w rozwinięciu wieści. Rok 1647 był to wyjątkowy rok – a przynajmniej dla mieszkańców Jaworska. 


Informacja prasowa:

Czarostoja ma zaszczyt zaprosić na larp „Amor Vincit Omnia” – przenieście się z nami w świat szerokich stepów i rozległych Dzikich Pól, gdzie szable śpiewają pieśń o honorze i poświęceniu, serca rozpala płomień żarliwej wiary, a przedstawiciele różnych nacji i wyzwań mieszają się na terytorium potężnej pierwszej Rzeczpospolitej!Rok 1647 był to wyjątkowy rok – a przynajmniej dla mieszkańców Jaworska. Już od wiosny cała okolica huczała o wielkim wydarzeniu, jakie miało przypaść jesienią. Oto tu, na ziemi zamieszkanej głównie przez Rusinów, dojdzie do połączenia świętym węzłem małżeńskim Michała Korszyńskiego i Ekateriny, córki samego kniazia Jaworowa. Weselisko za pasem, po księdza już posłano, a tymczasem przyszli weselnicy zjechali tłumnie do Jaworska, aby wspólnie bawić się i świętować ślub ponad podziałami pochodzenia i religii. 

A nie byle jakie będzie to weselisko! Z dalekich stron zjechali goście najprzeróżniejszego autoramentu. Węgrzy ze słonecznych nizin południa, dumni Litwini, Szkoci, Francuzi, szlachta z okolicy i samej Warszawy. Wigilia ślubu to doskonała okazja, by towarzystwo się zapoznało, polubiło i z lekkim sercem powędrowało nazajutrz do kościoła, gdzie dopełni się sakrament. 

Tylko kto tu zaprosił tych Kozaków? I czy każdy z szacownych gości jest w istocie tym, za kogo się podaje? Święty Stanisławie, miej w opiece to przyjęcie! W końcu amor vincit omnia!

-------------------------------------------------------------
Koszt: 250 zł (200 zł do końca sierpnia)

Miejsce: Chata Gieda, Zagórzany 171 (dla chętnych zapewniamy transport z Krakowa)

Data: 28 października

Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSexGLw3ShFBOsaVyIuETk7-pzfjbTRBriLlHsHdhquIBCVa7Q/viewform 

DesignDoc:https://drive.google.com/open?id=0B_mn3kGtnIBkaTdob2VnWkxoWk0

Informacje: biuro@czarostoja.pl lub telefonicznie 784 520 563

Więcej informacji na stronie: https://czarostoja.wixsite.com/amor-vincit-omnia

 

Wydarzenie w serwisie Facebook: 

https://www.facebook.com/events/312312535863542/22-09-2017, 12:25 | ARTUT
Powiązane wieści:

Komentarze:


 
22-09-2017, 12:32 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4706
Ech... raczej nie dam rady zawitać a szkoda, bom w LARPa dawno nie grał :(Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.