Valkiria Network - Wieści > Literatura > Marzec z Fantastyką w salonie EMPiK Junior

http://valkiria.net/index.php?area=20&p=news&newsid=28534Marzec z Fantastyką w salonie EMPiK JuniorWszystkich wiernych fanów polskiej literatury fantastycznej zapraszamy na Miesiąc z Fantastyką do salonu EMPiK Junior w Warszawie. Będziecie mieli niebywałe okazje, aby spotkać się z Waszymi ulubionymi pisarzami. Szczegóły poznacie w środku wieści.

MARZEC Z FANTASTYKĄ w salonie Empik Junior ul. Marszałkowska 116/122 00-017 Warszawa 

RAFAŁ A. ZIEMKIEWICZ - 4 marca, wtorek, godz. 18.00

Udanie balansuje między polityką i fantastyką. Z jednej strony ceniony pisarz science-fiction.
Z drugiej - dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny znany z łam najpoważniejszych pism oraz autor głośnej „Michnikowszczyzny”, który znowu wsadzi kij w mrowisko zapowiadanym na rok 2008 „Czasem wrzeszczących staruszków”.
O wszystkie wcielenia Rafała A. Ziemkiewicza zagadnąć będziecie mogli Państwo autora osobiście we wtorek, 4 marca, o godz. 18.00
ANDRZEJ PILIPIUK - 6 marca, czwartek, godz. 18.00

Najbliższy znajomy Jakuba Wędrowcza, najbardziej znanego wiejskiego egzorcysty, degenerata, bimbrownika i przemytnika spod Chełma. Nazywa siebie Wielkim Grafomanem i pisze, pisze, pisze. A Czytelnicy głosują na jego cykle i opowiadania... własnymi portfelami. Jedenaście lat od debiutu nominowany do Asa Empiku 2006 jako jeden z najchętniej kupowanych autorów fantastyki. 
Z wykształcenia archeolog, z zawodu literat, Andrzej Pilipiuk, spotka się ze swoimi  Czytelnikami we czwartek, 6 marca, o godz. 18.00.   
JAROSŁAW GRZĘDOWICZ - 10 marca, poniedziałek, godz. 18.00

Łowca nagród. Trzykrotnie uhonorowany „Zajdlem”, najbardziej prestiżowym w świecie polskiej fantastyki wyróżnieniem. Pisarz, dziennikarz, tłumacz, autor Pana Lodowego Ogrodu, fantastycznego hitu ostatnich lat. Wydany w końcu ub. roku 2 tom tej magnetycznie mrocznej opowieści figurował na listach bestsellerów zanim się jeszcze ukazał. Nieustająco zadziwia konceptami. Sięgając po jego książkę, nie spoczniesz, nim nie skończysz.

MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 12 marca, środa, godz. 18.00

Pierwsza dama polskiej fantastyki, zwana także Mają Lidią od aniołów. Autorka Siewcy Wiatru, pozycji prekursorskiej w polskiej fantastyce angelologicznej. Laureatka „Zajdla” 2006 w kategorii opowiadanie. W swojej najnowszej powieści, Rudej Sforze, zawierającej oryginalną szamańską kosmologię i rozgrywającej się w świecie mitów i legend jakuckich, opowiada zapierającą dech w piersiach historię walki o przetrwanie świata.

JACEK KOMUDA - 18 marca, wtorek, godz. 18.00

Okrzyknięty anty-Sienkiewiczem, historyk i pisarz, który szablą włada równie dobrze jak piórem. Autor dwutomowych Galeonów Wojny. Na kartach tej marynistycznej powieści z pogranicza historii i fantastyki czuć słony smak morskiej wody i krwi, gorycz porażki i słodki zapach zwycięstwa. Słychać salwy całoburtowe, niszczycielskie sztormy i abordaże na pokładach tonących okrętów.JACEK PIEKARA -  27 marca, czwartek, godz. 18.00 

Prowokuje. Bulwersuje. Stworzył inkwizytora Madderdina i świat, w którym Chrystus zstąpił z krzyża i surowo ukarał swoich prześladowców. Świat, w którym Pan i jego Apostołowie wyrżnęli w pień pół Jerozolimy. Opisał też Przenajświętszą Rzeczpospolitą, państwo toczone fanatyzmem religijnym i korupcją. We wznowionej właśnie powieści, pokazał nagą prawdę o rządzących, choćby przewielebnych. Długo przed seksaferą!

12-02-2008, 09:40 | Sharn

Komentarze:


 
12-02-2008, 10:12 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4706
Super! Junior to zdecydowanie najlepszy EMPiK w Polsce. Jest tam duuużo miejsca, ogromny wybór produktów no i dużo fajnych eventów :)Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.