Valkiria Network

Terminal Główny Militarnej Sieci Valkiria to miejsce gdzie znajdziesz najnowsze informacje ze świata ogólnie rozumianej rozrywki, fantastyki i gier wideo. Poznaj nową... Lepszą Rzeczywistość! Chcesz wiedzieć więcej?

Slaider 01

Federacja V-Sieci

Valkiria Network skupia wiele stron tematycznych o różnorodnej tematyce, w tym: grach wideo, technologii, historii, literaturze i fantastyce. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 02

Dołącz do V-Sieci

Zarejestruj się w Valkiria Network! Przeglądaj i komentuj publikacje, dołącz do V-Game, zostań współpracownikiem lub redaktorem MSV. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 03

Zagraj w V-Game

Każdy użytkownik MSV w swoim profilu znajdzie zaimplementowaną grę przeglądarkową w klimacie V-Sieci. Załóż mundur i ruszaj na misję. Chcesz wiedzieć więcej?

Slider 04

Holy Potatoes!

Nasze bohaterki to ziemniaki, a cała galaktyka to jeden wielki warzywny targ. Dobry humor, kosmos, walka, dobra fabuła, to właśnie Holy Potatoes! We're in Space?!

Slider 05

Torment: Tides of Numenera

Mógłbym pisać długo o Torment, szczegółowo opisując jego fenomenalnie rozbudowany świat, przyrodę, postaci, czy fabułę, ale po co, skoro Wy sami możecie tego doświadczyć.

Slider 06

Legendarne Auta PRL

Zobacz zapowiedź nowej serii kolekcjonerskiej "Auta PRL" z klocków COBI. Wyjątkowe modele w skali 1:35 to idealny prezent dla każdego fana motoryzacji!

Slider 07

Necropolis: Brutal Edition

Ta gra to totalny, bezgraniczny i nieprzebrany skarbiec FE-NO-ME-NAL-NEJ zabawy, który otwiera się tak naprawdę dopiero w grze wieloosobowej.

Slider 08
ELIGA - ruszyła nowa polska liga sportów elektronicznych
05-07-2017, 18:54 | 345 x przeczytano | ARTUT

W środę 5 lipca w Warsaw Spire odbyła się konferencja prasowa inaugurująca powstanie nowej ligi esportowej. Organizatorem wydarzenia była ELIGA Sp. z o.o., która jest nowym podmiotem na runku rozrywki sportów elektronicznych w Polsce. Prezes zarządu Jakub Paluch dokonał prezentacji koncepcji biznesowej oraz planu rozgrywek. Gospodarzami spotkania były drużyny założycielskie.


Informacja prasowa:

Idea stworzenia nowej ligi esportowej jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie zarówno grających drużynowo w gry wideo, jak i ich obserwatorów - fanów nowego nurtu nazwanego esportem. Historia sieciowych rozgrywek ma ok. 20. lat i skupia co roku uwagę nowych grup odbiorców a polski rynek oceniany jest jako jeden z najlepiej rozwijających się na świecie. Liczbę odbiorców rynku esportowego w Polsce oszacowano w roku 2016 na 541.210 a rok później było to już 698.314. W przyszłym roku ich suma powinna przekroczyć 840.000. [1]Polska skupia też jedną z największych widowni masowych imprez poświęconych rozgrywkom. Intel Extreme Masters w Katowicach zobaczyło ok. 160.000 widzów. Dla porównania ESL One w Kolonii zebrało 14.000 odbiorców a Intel Extreme Masters w San Jose jedynie 12.000.[2]

Wzrost liczby zainteresowanych sportami elektronicznymi oraz coraz większe zaangażowanie biznesu stawia nowe cele przed organizatorami esportowych rozgrywek.ELIGA Sp. z o.o. to nowy model biznesowy w obszarze sportów elektronicznych, którego celem jest rozwój całego rynku gier komputerowych oraz stworzenie finansowej niezależności dla esportowych drużyn. Spółka stanowić będzie konsorcjum zrzeszające drużyny, które będą jego równoprawnymi właścicielami a zyski będą dzielone przez nie po równo.

Drużynami założycielskimi ELIGI są PRIDE Gaming oraz Team Kinguin. Listy intencyjne dołączenia do nowej ligi podpisały już Izako Boars, Ago Gaming, Pact oraz Pompa Team. W sezonie „0”, który ruszy w lipcu zostanie rozegranie 7 kolejek, a w listopadzie zakończone zostaną finałami, w których weźmie udział 8 drużyn. Wszystkie rozgrywki stanowić będą ważne wydarzenia medialne. W następnym sezonie, na wzór największych lig sportów tradycyjnych, drużyny potykać się będą w systemie BO2. Zwycięzcą zostanie zdobywca największej liczby punktów.

[1] Źródło: superdataresearch.com oraz forbes.pl
[2] Źródło: Intel, ESL

Livestream z zapisem całego wydarzenia:

https://www.facebook.com/eligagg/videos/1621065361236976/?fref=mentions

Wideo 1: Wideo #1

Wideo 2: Wideo #2

oraz na profilu FB:
https://www.facebook.com/eligagg/


Powiązane linki:
 
Oficjalna strona ELIGA

 
 


 
05-07-2017, 19:36 | ARTUT | Komentarzy w sumie: 4702
Miałem okazję uczestniczyć w tej konferencji i przyznam, że projekt bardzo mi się podoba. Trzymam kciuki za jego powodzenie.


Skomentuj:
Nie posiadasz uprawnień by dodawać komentarze.